• شرایط دشوار کنونی و نیاز مبرم جامعه به مدیران شایسته و کارآمد

  شرایط دشوار کنونی و نیاز مبرم جامعه به مدیران شایسته و کارآمد

  تهران- ایرناپلاس- سخنان هفته گذشته رئیس مجلس شورای اسلامی درباره معضل مدیریت در کشور در شرایطی مطرح شده که ساختار سیاسی و مدیریتی دو قوه مهم مجریه و قضائیه در حال تحول و تغییر است و زمانی نه چندان زیاد (حدود ۱۶ ماه) از تغییر ترکیب قوه مقننه می‌گذرد.

 • «اتاق فکر» دانشگاه و ضرورت توجه به متخصصان علوم انسانی

  «اتاق فکر» دانشگاه و ضرورت توجه به متخصصان علوم انسانی

  تهران- ایرناپلاس- سخنان هفته گذشته رئیس جمهوری درباره کمک فکری دانشگاه‌ها و مراکز علمی به دولت بار دیگر موضوع مهم نقش و جایگاه نهادهای نوین علمی را در بررسی، شناخت و ارائه راهکار برای معضلات مختاف جامعه به میان آورده است.

 • مبارزه با فساد اقتصادی، مسیری مهم در بازسازی اعتماد عمومی

  فعالان سیاسی در گفت‌وگو با ایرناپلاس؛

  مبارزه با فساد اقتصادی، مسیری مهم در بازسازی اعتماد عمومی

  تهران- ایرناپلاس- سال‌هاست که مردم زیر فشار مشکلات و تحریم‌های دشمنان ایستاده اند، شرایطی که در این سال‌ها سخت‌تر شده و عرصه را بر آنان تنگ‌تر کرده است اما همچنان پابرجا مانده‌اند. فعالان سیاسی معتقدند بی‌توجهی به خواسته‌های مردم بویژه در مبارزه قاطعانه با فساد، پیامدهای زیان‌باری در کشور دارد که کاهش اعتماد عمومی از جمله آنهاست.

 • تقویت اعتماد عمومی با زدودن ناهنجاری از نظام مدیریتی

  گفت‌وگو با یک فعال سیاسی؛

  تقویت اعتماد عمومی با زدودن ناهنجاری از نظام مدیریتی

  تهران- ایرناپلاس- ایجاد و تقویت اعتماد عمومی امری است که می‌تواند امید را به جامعه تزریق کند. با این توضیح که لازمهِ اعتماد چیزی نیست جز اینکه الزام‌های کارآمدی در سطوح مختلف لحاظ شود تا با اجرای درست برنامه‌های تعیین‌شده، مقدمات رشد و توسعه و در نتیجه آسایش و رضایت‌مندی عمومی فراهم شود.

 • امیدآفرینی در مردم با اولویت‌دهی به بهبود وضعیت اقتصادی

  گفت‌وگو با فعال سیاسی درباره راه‌های آرامش‌بخشی در جامعه؛

  امیدآفرینی در مردم با اولویت‌دهی به بهبود وضعیت اقتصادی

  تهران- ایرناپلاس- یک فعال سیاسی با توجه به برنامه‌ها و تاکیدات دولت برای بهبود وضعیت اقتصادی گفت: در وضعیت موجود مسئولان باید خروج از وضعیت اقتصادی کنونی و ایجاد آرامش در مردم را در اولویت قرار دهند و سریع‌تر، از طریق برنامه‌های کارشناسی شده به راهکارهای لازم برای خروج از این وضعیت برسند.

 • با هم‌صدایی می‌توان امید را به جامعه تزریق کرد

  فعال سیاسی :

  با هم‌صدایی می‌توان امید را به جامعه تزریق کرد

  تهران- ایرناپلاس- یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با تاکید بر اینکه جامعه اگر امیدوار نباشد، دستاوردهای احتمالی نمی‌تواند تأثیرگذاری لازم را داشته باشد، گفت: مردم باید بتوانند به حاکمیت اطمینان کنند و در واقع اعتماد عمومی بازگردد که این خود عاملی برای تقویت امید به آینده است، مساله ای که از اوجب واجبات است.

 • یک فعال سیاسی: اعتماد سازی عمومی ضرورت ایجاد پویایی و نشاط در جامعه

  یک فعال سیاسی: اعتماد سازی عمومی ضرورت ایجاد پویایی و نشاط در جامعه

  تهران - ایرنا پلاس - یک فعال سیاسی با تاکید بر اینکه رضایتمندی عمومی باید به عنوان دغدغه‌ای جدی محورعمل مسوولان قرار گیرد، گفت: برای ایجاد آرامش، امید و نشاط در جامعه باید اعتماد عمومی به عنوان سرمایه اجتماعی بازگردد.

 • قانون در ایران وَرم کرده است

  یک ‌حقوق‌دان در گفت‌وگو با ایرناپلاس:

  قانون در ایران وَرم کرده است

  تهران- ایرناپلاس- یک حقوقدان با تاکید بر اینکه قانونگذاری در کشور ما سال‌های طولانی است که از مسیر عقلانی و حقوقی خود به طور کاملا ملموسی خارج شده، گفت: امروز قانون در ایران ورم کرده است.

 • تورم قوانین و مقررات؛ ریشه‌ها و راهکارهای اصلاح

  تورم قوانین و مقررات؛ ریشه‌ها و راهکارهای اصلاح

  تهران- ایرناپلاس- رئیس مجلس شورای اسلامی به‌تازگی در مراسم رونمایی از گزارش تفریغ بودجه سال ۹۹ گفته است: «با تورم قوانین مواجهیم لذا باید به نظارت بر اجرای قوانین توجه کنیم و به‌سمت تنقیح برویم و صرفاً در حد نیاز قانونگذاری داشته باشیم».

 • آثار همکاری دولت و مجلس؛ نتایج شیرین برای مردم تا پیام به صحنه جهانی

  آثار همکاری دولت و مجلس؛ نتایج شیرین برای مردم تا پیام به صحنه جهانی

  تهران- ایرناپلاس- این روزها اخبار خوبی از همکاری و تعامل دو قوه مجریه و مقننه به گوش می‌رسد؛ تعامل مناسب مجلس یازدهم در نخستین مواجهه با دولت جدید که در قالب رای اعتماد قاطع به اکثریت قریب به اتفاق وزیران پیشنهادی متبلور شد خود نویدبخش آغاز فصلی مبارک در همکاری و هم‌افزایی دو نهاد مهم کشور است.

 • ابلاغ اصول ۱۲گانه مقابله با فساد؛ لزوم اقدامات تکمیلی و عزم همه نهادها

  ابلاغ اصول ۱۲گانه مقابله با فساد؛ لزوم اقدامات تکمیلی و عزم همه نهادها

  تهران- ایرناپلاس- چهارشنبه هفته گذشته ۲۴ شهریورماه رئیس جمهوری به عنوان بالاترین مقام اجرایی کشور، اصول ۱۲گانه حاکم بر نقشه ملی پیشگیری و مقابله با فساد اداری و اقتصادی را ابلاغ کرد.

 • الزامات و جوانب نقادی دلسوزانه و منصفانه

  واکاوی تاکید رئیس جمهوری درباره نقد سازنده؛

  الزامات و جوانب نقادی دلسوزانه و منصفانه

  تهران- ایرناپلاس- سخنان رئیس‌جمهوری در جلسه ۲۱ شهریور هیات دولت، پیرامون اهمیت نقد و انتقاد منصفانه و استقبال دولت از آن، فرصت مناسبی است تا این موضوع مورد واکاوی قرار گرفته و با استناد به نظرهای رهبر معظم انقلاب، جنبه‌های مختلف آن بررسی شود.

 • بازسازی اعتماد عمومی با شایسته‌سالاری و پرهیز از نگاه سیاسی

  گفت‌وگو با فعالان سیاسی؛

  بازسازی اعتماد عمومی با شایسته‌سالاری و پرهیز از نگاه سیاسی

  تهران- ایرناپلاس- بازسازی اعتماد عمومی در جامعه از جمله رویکردهایی است که در چند ماهه اخیر بویژه با شروع به کار دولت سیزدهم بر آن تاکید فراوان شده است؛ از نگاه فعالان سیاسی، تحقق این امر نیازمند اقدامات مختلفی است از جمله، شایسته‌سالاری برای تعیین مدیران ارشد و مسئولان در همه بخش‌ها بویژه استانی و توجه به صلاحیت و دانش و خودداری از نگاه سیاسی در انتصاب‌هاست.

 • راهکار پیشنهادی غرضی برای فسادزدایی در کشور

  راهکار پیشنهادی غرضی برای فسادزدایی در کشور

  تهران- ایرناپلاس- محمد غرضی فعال سیاسی با بیان اینکه «همه ارگان‌های رسمی، نهادهای اجتماعی و مردمی و ... باید خود را مکلف به تکلیف مهمی به نام فسادزدایی بدانند.» تاکید کرد که فقط با عزمی همگانی می‌توان کشور را از شر فسادِ مفسدان نجات داد.

 • تاکید رئیس‌جمهوری بر اعتمادسازی در جامعه؛ فعالان سیاسی چه گفتند؟

  تاکید رئیس‌جمهوری بر اعتمادسازی در جامعه؛ فعالان سیاسی چه گفتند؟

  تهران- ایرناپلاس- رئیس‌جمهوری در نخستین گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با مردم گفت: یکی از مواردی که در این مدت آسیب‌دیده، اعتماد مردم است. باید اعتماد آسیب دیده مردم را بازسازی کنیم. اکنون پرسش اینجاست، سیستم مدیریتی چگونه می‌تواند این اعتماد را بازیابی کند و اساسا مردمی‌سازی، یعنی نقش‌آفرینی مردم در همه امور با چه راه‌کارهایی امکان‌پذیر است؟

 • جوان‌سازی در دولت سیزدهم؛ نتایج مطلوب امروز و «ذخیره ارزشمند» فردا

  جوان‌سازی در دولت سیزدهم؛ نتایج مطلوب امروز و «ذخیره ارزشمند» فردا

  تهران- ایرناپلاس- یکشنبه این هفته (۷ شهریور) رئیس‌جمهوری در جلسه هیات دولت با یادآوری تأکید رهبر معظم انقلاب بر استفاده از ظرفیت جوانان و جوان‌گرایی در بدنه دولت، گفت: «امروز بهترین زمان برای توجه به جوانان در بدنه مدیریتی دولت است و می‌توان اقدامات خوب و مناسبی در این زمینه انجام داد. باید به جوانان میدان دهیم تا در عرصه عمل استعداد و توان خود را به منصه ظهور برسانند.»

 • انتصاب یک مدیر فراجناحی برای اجرای یک برنامه راهبردی

  انتصاب یک مدیر فراجناحی برای اجرای یک برنامه راهبردی

  تهران- ایرناپلاس- از همان زمان که رئیس‌جمهوری با صدور حکمی، محمد اسلامی را به سمت معاون رئیس‌جمهوری و ریاست سازمان انرژی اتمی منصوب کرد، برخی رسانه‌ها با انگیزه‌های مختلف، این انتصاب را نقد و چالش‌هایی را مطرح کرده‌ اما شماری از شخصیت‌ها از جمله رئیسان سابق این سازمان، انتصاب اسلامی را مثبت ارزیابی کرده و او را گزینه مناسبی توصیف کرده‌اند.

 • کارگزاران نظام و توصیه‌های مهم رهبری؛ «پیوست عدالت» تا عمل به وعده‌ها

  کارگزاران نظام و توصیه‌های مهم رهبری؛ «پیوست عدالت» تا عمل به وعده‌ها

  تهران- ایرناپلاس- اعضای دولت سیزدهم شنبه گذشته (۶ شهریور) به دیدار رهبر معظم انقلاب رفتند و در همین نخستین روزهای فعالیت خود، نکات و محورهای مهمی را از زبان ایشان شنیدند؛ از تاکید بر عدالت و بازسازی انقلابی در عرصه‌های مدیریتی تا شاخصه‌های مردمی بودن یک کارگزار در تراز انقلاب و البته مفهوم صحیح انقلابی بودن و عمل به وعده‌ها.

 • پیام‌های نخستین سفر استانی رئیس‌جمهوری

  پیام‌های نخستین سفر استانی رئیس‌جمهوری

  تهران- ایرناپلاس- کمتر از ۴۸ ساعت پس از اعلام رای اعتماد بالای مجلس شورای اسلامی به کابینه دولت سیزدهم، رئیس جمهوری در سفری از پیش اعلام نشده راهی خوزستان شد و ضمن حضور در جلسه شورای اداری استان، از نزدیک با مردم دیدار و از برخی مکان‌ها و پروژه‌ها بازدید کرد.

 • تاکید رئیس جمهوری بر ارتقای امید و نشاط؛ چه باید کرد؟

  تاکید رئیس جمهوری بر ارتقای امید و نشاط؛ چه باید کرد؟

  تهران- ایرناپلاس- رئیس جمهوری هفته گذشته در یکی از جلسه‌های هیات دولت بر تقویت نشاط، مشارکت و امید در جامعه تاکید کرد و انسجام، وحدت و اعتماد را سرمایه بزرگ و ارزشمندی برای نظام دانست و گفت «اعتماد مردم به مسئولین و اعتماد رهبر معظم انقلاب به فرد فردِ مدیران، سرمایه بسیار باارزشی است که باید در جهت ارتقا و تقویت هر چه بیشتر آن تلاش کنیم؛ تداوم و تقویت اعتماد مردم موجب تقویت سرمایه اجتماعی و افزایش مشارکت و نشاط اجتماعی خواهد شد».

 • توجه به منافع ملی و همراهی با دولت، تاکید فعالان سیاسی به نمایندگان

  توجه به منافع ملی و همراهی با دولت، تاکید فعالان سیاسی به نمایندگان

  تهران- ایرناپلاس- در حالی که بررسی گزینه‌های پیشنهادی رئیس‌جمهوری برای تشکیل کابینه سیزدهم از ابتدای هفته جاری در مجلس آغاز شده و ادامه دارد، شماری از فعالان سیاسی تاکید دارند که نمایندگان باید در رای اعتماد، ضمن پرهیز از نگاه مغرضانه، منافع ملی بویژه نگاه تخصصی و فسادستیزی را در اولویت قضاوت و رای خود قرار دهند.

 • شاخص‌های محوری و ابتکارات رئیس‌جمهوری در انتخاب و معرفی وزیران

  شاخص‌های محوری و ابتکارات رئیس‌جمهوری در انتخاب و معرفی وزیران

  تهران- ایرناپلاس- از صبح شنبه(۳۰ مردادماه) کار بررسی وزیران پیشنهادی در مجلس شورای اسلامی آغاز شده است؛ رئیس جمهوری در سخنانش در هنگام دفاع از کلیت کابینه پیشنهادی و نیز در پاسخ به دغدغه‌های نمایندگان، نکات مهمی را مطرح کرد؛ از توجه محورهای مورد نظر رهبر معظم انقلاب تا لزوم تعهد به تحول‌خواهی، عدالت، جوان بودن وزیران، زنان و اقوام.

 • گفت‌وگوی ایران با چین و روسیه؛ از تحولات افغانستان تا تامین واکسن

  گفت‌وگوی ایران با چین و روسیه؛ از تحولات افغانستان تا تامین واکسن

  تهران- ایرناپلاس- در آستانه تحولات جدید در همسایگی ایران و برخی تغییر معادلات منطقه‌ای، چهارشنبه ۲۷ مردادماه رئیس‌جمهوری ایران با همتایان خود در چین و روسیه تلفنی گفت‌وگو کرد. محتوای سخنان نشان می‌دهد ایران ضمن هوشیاری و رصد تحولات اخیر، حساب ویژه‌ای برای مناسبات دوجانبه با این دو کشور مهم باز کرده و متقابلا انتظارات به‌حق خود را نیز مطرح کرده است؛ از ارتقای روابط تا موضوع واکسن و تحولات افغانستان.

 • فعالان سیاسی درباره ضرورت‌های کابینه سیزدهم و رویکرد مجلس چه گفتند؟

  فعالان سیاسی درباره ضرورت‌های کابینه سیزدهم و رویکرد مجلس چه گفتند؟

  تهران- ایرناپلاس- با توجه به اهمیت هماهنگی میان دولت و مجلس برای پیشبرد برنامه‌های رئیس‌جمهوری، ضرورت هم‌افزایی و نگاه تعاملی برای رای اعتماد به وزیران پیشنهادی، بیش از پیش اهمیت خود را نشان می‌دهد. برخی از فعالان سیاسی معتقدند با توجه به شرایط کشور که درگیر تحریم و کروناست، نیاز است نگاه ویژه‌ای به کابینه شده و مجلس نیز رویکرد تعاملی خود را داشته باشد.

 • پروژه تخریب دولت سیزدهم کلید خورد؟ شایعه‌سازی، تکذیب و عذرخواهی

  پروژه تخریب دولت سیزدهم کلید خورد؟ شایعه‌سازی، تکذیب و عذرخواهی

  تهران- ایرناپلاس- دولت سیزدهم هنوز کاملا مستقر نشده که تخریب‌های جریان‌های خاص سیاسی آغاز شده است؛ البته روش‌های تخریب گویی تغییر کرده و به جای تخریب مستقیم مقام‌ها، خانواده و بستگان درجه نخست اعضای ارشد دولت هدف قرار گرفته‌اند.

 • عزاداری حسینی از نگاه رهبری؛ «نعمت عاشورا» تا رعایت پروتکل‌ها

  عزاداری حسینی از نگاه رهبری؛ «نعمت عاشورا» تا رعایت پروتکل‌ها

  تهران- ایرناپلاس- در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی و سالگرد شهادت سرور و سالار شهیدان قرار داریم؛ عزاداری‌های امسال را نیز همانند پارسال در شرایطی می‌گذرانیم که سایه سنگین سویه جدیدی از کرونا بر کشور سایه انداخته است و آمار مرگ‌ومیر و شمار مبتلایان، هر روز رکورد جدیدی را به ثبت می‌رساند.

 • فعال سیاسی اصلاح‌طلب: همه‌ سلیقه‌ها برای آرامش مردم وارد گود شوند

  فعال سیاسی اصلاح‌طلب: همه‌ سلیقه‌ها برای آرامش مردم وارد گود شوند

  تهران- ایرناپلاس- اشرف بروجردی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب به شروع کار دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: حالا که رقابت‌ها به پایان رسیده، باید همه سلیقه‌ها با هر نگاه و رویکردی که دارند، به اندازه جایگاه و توانمندی‌شان، وارد گود شوند تا بتوانیم مردم را از نظر معیشتی به آرامش برسانیم.

 • ماجرای قانونی که شهردار شدن زاکانی را دشوار کرده است

  ماجرای قانونی که شهردار شدن زاکانی را دشوار کرده است

  تهران- ایرناپلاس- انتخاب علیرضا زاکانی به عنوان شهردار تهران، با حرف و حدیث‌های زیادی همراه بوده، اما آنچه بیش از همه برای سپردن این سمت سبب حاشیه‌ شده، قانون مصوب دولت درباره تخصص لازم برای پست شهرداری است.

 • تئوری مسئولیت رئیس‌جمهوری و لزوم اجرای قانون اساسی

  تئوری مسئولیت رئیس‌جمهوری و لزوم اجرای قانون اساسی

  تهران- ایرناپلاس- با توجه به وظیفه خطیر ریاست جمهوری، طبق اصل ۱۱۵ قانون اساسی، رئیس‌جمهوری باید از میان رجال مذهبی و سیاسی که واجد شرایط «ایرانی‌الاصل، تابع ایران، مدیر و مدبر، دارای حسن سابقه و امانت و تقوی، مومن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی و مذهب رسمی کشور» باشند، انتخاب شود.

 • وزیران پیشنهادی و چشم امید مردم به مجلس انقلابی

  وزیران پیشنهادی و چشم امید مردم به مجلس انقلابی

  تهران- ایرناپلاس- با ارائه اسامی وزیران پیشنهادی رئیس جمهوری برای کسب رای اعتماد، به مجلس شورای اسلامی اکنون نگاه‌ها به نمایندگان است تا بی‌طرفانه و با نگاه به مصالح ملی، کار بررسی صلاحیت وزیران را آغاز کنند.