• مایلی‌کهن: نباید در اندیشه برتری راحت برابر عراق باشیم

  مایلی‌کهن: نباید در اندیشه برتری راحت برابر عراق باشیم

  تهران- ایرناپلاس- ساعت ۲۱ امشب تیم ملی کشورمان در آخرین دیدار خود در مرحله اول مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به مصاف تیم ملی عراق می‌رود. بازی سختی است اما بازیکنان ما آنقدر پتانسیل دارند تا آخرین گام را نیز محکم بردارند و به‌عنوان سرگروه راهی مرحله بعد شوند. مایلی‌کهن معتقد است با وجود سه بازی خوب گذشته تیم ملی،‌ اما نباید فکر کنیم می‌توانیم عراق را به‌راحتی شکست دهیم.

 • مسیر پیروزی بر عراق؛ امتیاز مهمتر از بازی تاکتیکی

  کارشناسان فوتبال در گفت‌وگو با ایرناپلاس:

  مسیر پیروزی بر عراق؛ امتیاز مهمتر از بازی تاکتیکی

  تهران- ایرناپلاس- همانگونه که مرتضی محصص در گفت‌وگو با ایرناپلاس اشاره کرده بود تیم ملی در نیمه مربیان با مدیریت رختکن و همچنین اختیار دادن به بازیکنان توانست در موقعیت صعود به مرحله بعدی قرار بگیرد. اکنون برای جدال سرنوشت‌ساز ایران و عراق چه باید کرد؟

 • مدیریت رختکن تیم ملی و نقش باقری برای پیروزی در دو بازی حساس

  گفت‌وگو با محصص درباره بازی با بحرین؛

  مدیریت رختکن تیم ملی و نقش باقری برای پیروزی در دو بازی حساس

  تهران -ایرناپلاس- انگیزه برای پیروز شدن کافی نیست. البته شاید انگیزه برای پیروز شدن اگر کافی نباشد اما لازم است‌ زیرا اگر بهترین تیم با بهترین مربی فاقد انگیزه پیروزی باشد هیچ‌گاه موفق نخواهد بود. در تاریخ فوتبال ما به مسابقات خاصی می‌رسیم که از آن می‌توان به‌عنوان معجزه یاد ‌کرد.

 • نقد فنی یک پیروزی؛ انتظار از تیم ملی

  نقد فنی یک پیروزی؛ انتظار از تیم ملی

  تهران- ایرناپلاس- تیم ملی کشورمان با پیروزی مقابل هنگ‌کنگ، ۹ امتیازی شد تا امیدهایش برای صعود از این مرحله زنده شود. از نگاه کارشناسان، این دیدار هرچند به لحاظ فنی بار مثبتی نداشت، اما ۳ امتیاز این دیدار خیلی مهم بود که به آن دست یافتیم.

 • مراقب شیطنت‌های غیرفوتبالی در بحرین باشیم

  مراقب شیطنت‌های غیرفوتبالی در بحرین باشیم

  تهران- ایرناپلاس- در حالی فردا(دوشنبه) تیم ملی فوتبال کشورمان رهسپار بحرین می‌شود که دادگاه حکمیت ورزش (CAS) برای پرونده شکایت فدراسیون فوتبال ایران هیچ رایی صادر نکرد. آنچه از این شکایت فدراسیون فوتبال به این دادگاه باقی ماند، ‌چیزی جز هزینه میلیاردی در این شرایط بد مالی فدراسیون نیست.

 • یک آکادمی فوتبال و یک دنیا حواشی پایان ناپذیر

  یک آکادمی فوتبال و یک دنیا حواشی پایان ناپذیر

  تهران- ایرناپلاس- داستان آکادمی باشگاه استقلال برای خود عالمی دارد و ناخودآگاه حواشی مختلف آن در سالیان مختلف به یاد آورده می‌شود. اکنون نیز این روزها بحث برکناری مدیر آکادمی باشگاه مطرح شده است.

 • حاشیه‌های تمام‌نشدنی یک شهرآورد؛ از نگاه فنی تا ویژگی‌های منفی

  حاشیه‌های تمام‌نشدنی یک شهرآورد؛ از نگاه فنی تا ویژگی‌های منفی

  تهران- ایرناپلاس- در این مانده‌ایم که بعد از گذشت چند روز از شهرآورد ۹۵، درباره آن مثبت بنویسیم یا منفی؟ در طول ۹۰ دقیقه بازی غیر از شوت شهریار مقانلو و گل عیسی آل‌کثیر و دو موقعیتی که استقلال از دست داد و آن توپی که علی شجاعی از روی خط بیرون کشید ما چه دیدیم؟ بی‌اخلاقی در پایان بازی.

 • در حمله موفق، در دفاع مشکل‌ساز

  گفت‌وگو با مجید جلالی درباره شهرآورد ۹۵؛

  در حمله موفق، در دفاع مشکل‌ساز

  تهران- ایراناپلاس- ساعاتی به آغاز شهرآورد ۹۵ نمانده و همه برای دیدن این دیدار لحظه‌شماری می‌کنند حتی سپاهانی‌ها که شکست یا تساوی پرسپولیس در این بازی خبر خوشایندی برای‌شان خواهد بود.

 • شهرآورد ۹۵ از نگاه پیشکسوتان و هنرمندان

  شهرآورد ۹۵ از نگاه پیشکسوتان و هنرمندان

  تهران- ایرناپلاس- مرتضی فنونی‌زاده و کوروش برمک پیشکسوتان فوتبال پرسپولیس، مهران رجبی و امیر غفارمنش از هنرمندان طرفدار استقلال در گفت‌وگوی تصویری، درباره شهرآورد ۹۵ به ایرناپلاس چه گفتند؟

 • حاشیه‌های تمام‌نشدنی یک بازی؛ «مکتب شاهین» کجاست؟

  حاشیه‌های تمام‌نشدنی یک بازی؛ «مکتب شاهین» کجاست؟

  تهران- ایرناپلاس- این روزها دوباره شاهد حاشیه‌ و جنجال‌ در بازی سپاهان و پرسپولیس بودیم؛ حاشیه‌های تمام نشدنی بازی این دو تیم، علاوه بر تماشاگران، به بازیکنان، مربیان و حتی سرپرستان دو تیم نیز سرایت کرده است. با توجه به بی‌اخلاقی‌های رخ داده، این پرسش مطرح شده که برای پایان دادن به این روند، چه باید کرد؟

 • کودک‌آزاری مدرن؛ غفلت صداوسیما از آموزش به خانواده‌ها

  گفت‌وگو با کارشناس حوزه کودک؛

  کودک‌آزاری مدرن؛ غفلت صداوسیما از آموزش به خانواده‌ها

  تهران- ایرناپلاس- استفاده از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به بخشی از زندگی واقعی مردم تبدیل شده به‌گونه‌ای که آنقدر به حضور در این فضاها وابسته شده‌اند که اگر اینترنت نباشد، زندگی‌شان مختل می‌شود؛ به فراخور همین رشد استفاده از فضای مجازی، برخی با رفتارهای وحشیانه از جمله کودک‌آزاری‌ها، به‌دنبال جلب توجه در این عرصه هستند.

 • نیش و کنایه‌ها به انتصاب‌های فدراسیون فوتبال

  نیش و کنایه‌ها به انتصاب‌های فدراسیون فوتبال

  تهران- ایرناپلاس- انتصاب‌ها در فدراسیون‌های ورزشی همیشه زیر ذره‌بین کارشناسان و ملی‌پوشان سابق و متخصصان آن حوزه قرار دارد؛ اما وقتی سخن از فدراسیون فوتبال می‌شود که حاشیه‌ها همیشه در صدر آن قرار داشته‌اند، بیشتر نگاه‌ها را به خود جلب می‌کند. با توجه به انتظارها برای ایجاد تحول در این فدراسیون، برخی از حکم‌های صادره، با واکنش‌هایی نیز همراه بوده است.

 • تاخت‌وتاز کرونا در میان ورزشکاران؛ زندگی را دریابیم

  تاخت‌وتاز کرونا در میان ورزشکاران؛ زندگی را دریابیم

  تهران- ایرناپلاس- تا وقتی کسی در کنارت هست، خوب نگاهش کن! گاهی آدم‌ها آنقدر سریع می‌روند که حسرت یک نگاه سرسری را هم به دلت می‌گذارند. یک ﻋﺰﻳﺰ و ﯾﮏ ﺩﻭﺳﺖ ﻭﻗﺘﯽ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ می‌رود، خوبی‌هایش عیان می‌شود! یاد بگیریم که همیشه، ﺁﺩﻡ‌ﻫﺎﯼ ﺍﻃﺮﺍف‌ماﻥ ﺭﺍ ﺧﻮﺏ ﻧﮕﺎﻩ ﮐﻨﯿﻢ ﻭ ﻗﺪﺭﺷﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﺪﺍﻧﯿﻢ؛ ﺯﻧﺪﮔﯽ آنقدرها هم طولانی نیست.

 • بازگشت ایران به‌ رده‌بندی جهانی فوتبال زنان

  در گفت‌وگو با ایرناپلاس اعلام شد:

  بازگشت ایران به‌ رده‌بندی جهانی فوتبال زنان

  تهران- ایرناپلاس- براساس آخرین رده‌بندی منتشر شده از سوی فدراسیون جهانی فوتبال، تیم ملی فوتبال زنان ایران ضمن بازگشت به رده‌بندی رده بانوان، با ۱۳۵۸ امتیاز جایگاه هفتادم را به خود اختصاص داده است.

 • مهم‌ترین جایگاه در فوتبال مدرن

  مهم‌ترین جایگاه در فوتبال مدرن

  تهران- ایرناپلاس- دروازه‌بان، مهم‌ترین جایگاه در فوتبال مدرن به شمار می‌رود. تغییرات شگرف در نقش و وظایف این جایگاه، نشانه بالا رفتن سرعت فوتبال و شتاب انتقال توپ است. بازی‌سازی از عقب زمین بدون داشتن چنین دروازه‌بانی، ممکن نیست. حتی یک دروازه‌بان می‌تواند، شما را برنده یک بازی کند.

 • ای‌اف‌سی به دنبال خریدن زمان برای انجام بازی‌ها در بحرین

  مشاور عالی رئیس فدراسیون فوتبال در امور حقوقی در گفت‌وگو با ایرناپلاس:

  ای‌اف‌سی به دنبال خریدن زمان برای انجام بازی‌ها در بحرین

  تهران- ایرناپلاس- از نگاه برخی رسانه‌ها، پاسخ دادگاه عالی ورزش (CAS) به پرونده دعوی ایران علیه بحرین برای میزبانی مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر منفی است و فدراسیون فوتبال با انتشار متنی در سایت خود پاسخ دادگاه عالی ورزش را دو پهلو منتشر کرده است.

 • با تیم ملی فوتبال در این شرایط چگونه رفتار کنیم؟

  با تیم ملی فوتبال در این شرایط چگونه رفتار کنیم؟

  تهران- ایرناپلاس- تیم ملی ایران در سومین بازی خود با مربیگری دراگان اسکوچیچ مقابل سوریه قرار گرفت و به برتری دست یافت. این مربی کروات تا پیش از این توانسته بود با شکست دادن ازبکستان و بوسنی، رکورد صددرصد پیروزی با ایران را از خود برجا بگذارد.

 • رفتارهای منشوری در برنامه‌های ورزشی تلویزیون تا کجا؟

  رفتارهای منشوری در برنامه‌های ورزشی تلویزیون تا کجا؟

  تهران-‌ ایرنا پلاس- شاید سال‌ها پیش حتی اگر اتفاق غیرورزشی رخ می‌داد مانند امروز رسانه‌ای نمی‌شد و حداکثر با یک توضیح چند خطی در روزنامه‌های روز بعد، موضوع به ظاهر ختم به خیر می‌شد اما اینک یک اتفاق ساده ممکن است بارها در فضای مجازی مورد بازدید تماشاگران قرار گیرد و دست به دست شود.

 • فوتبال؛ هنر هشتمی با داشتن هنرهای هفتگانه

  فوتبال؛ هنر هشتمی با داشتن هنرهای هفتگانه

  تهران- ایرناپلاس- فوتبال و سینما همانند دو عنصر معناساز در جهان، هرکدام اسطوره‌های خود را به همراهی و هم‌زیستی با سوژه انسانی فراخوانده‌اند، اما فوتبال یکی از جذاب‌ترین و پرطرفدارترین ورزش‌های گروهی و به‌عنوان یک پدیده اجتماعی و فراگیر، همه جهان را در برگرفته است.

 • بزرگترین ایراد سرمربی‌های ایرانی

  بزرگترین ایراد سرمربی‌های ایرانی

  تهران- ایرناپلاس- گاهی اتفاقات فوتبال خارج از بحث‌های فنی آن رخ می‌دهد و یک مربی برکنار می‌شود بدون آنکه فرصتی برای دفاع کردن از خود داشته باشد.

 • مسیرهای تحول در فوتبال ایران؛ لزوم تشکیل کارگروهی از افراد با تجربه

  مسیرهای تحول در فوتبال ایران؛ لزوم تشکیل کارگروهی از افراد با تجربه

  تهران- ایرناپلاس- سخنان بزرگان در مورد موفقیت همواره می‌تواند کلیدی برای حل مشکلات باشد. در زندگی یک اصل وجود دارد که اگر هر کسی به هر جایگاهی رسیده باشد شما هم می‌توانید به آن جایگاه برسید اما باید کارهایی انجام دهید که او انجام داده و افکاری را در سرتان بپرورانید که او در ذهنش داشته است.

 • رمز و راز موفقیت چهار تیم صدرنشین لیگ بیستم

  رمز و راز موفقیت چهار تیم صدرنشین لیگ بیستم

  تهران- ایرناپلاس- در نیم فصل نخست، تیم‌های پرسپولیس و سپاهان دور از انتظار ظاهر شدند و در آغاز لیگ بیستم نتایج خوبی نگرفته، اما در ادامه توانستند خود را به صدر جدول برسانند. از طرفی تیم استقلال با توجه به تغییراتی که انجام داده در حد نام خود ظاهر نشد. ‌فولاد نیز با ارائه بازی‌های خوبی در این فصل در تعقیب مدعیان قهرمانی است.

 • صغرِ سنی در فوتبال ایران؛ دردی که پایان ندارد

  صغرِ سنی در فوتبال ایران؛ دردی که پایان ندارد

  تهران- ایرناپلاس- اگر قرار بر بررسی تاریخ انواع افشاگری‌ها در ورزش، به‌ویژه در فوتبال باشد، می‌توان فهرستی بلندبالا تهیه کرد؛ اما با وجود فراوانی این افشاگری‌ها بویژه درباره صغرسنی،‌ آنچه که تاکنون پرسش‌برانگیز شده، چرایی تداوم این تخلف‌ها و نبود نظارت جدی برای برخورد قاطع با عاملان آن است.

 • لیگ بیستم؛ شکوفایی مربیان جوان

  لیگ بیستم؛ شکوفایی مربیان جوان

  تهران- ایرناپلاس- در نیم فصل نخست، تیم‌های مس رفسنجان و آلومینیوم اراک دور از انتظار ظاهر شدند و از طرفی تیم تراکتور با توجه به هزینه‌هایی که انجام داده در حد فوتبال تبریز نبود. ‌صنعت نفت آبادان با مشکلاتی مواجه شده اما بازی‌های خوبی هم به نمایش گذاشت.

 • آینده فوتبال ایران در گروی یک کارگروه تخصصی

  آینده فوتبال ایران در گروی یک کارگروه تخصصی

  تهران- ایرناپلاس- در حالی‌که لیگ فوتبال آلمان بار دیگر پیش‌قدم شده و در میانه یک همه‌گیری و بزرگ‌ترین بحران مالی تاریخ فوتبال، یک چشم‌انداز ۱۰ ساله تعریف کرده تا باشگاه‌ها از نظر اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی پایدارتر شوند، در لیگ ایران روز به روز اتفاقات عجیب‌تری رقم می‌خورد.

 • شرط بقای تیم‌های انتهای جدولی‌ لیگ برتر

  شرط بقای تیم‌های انتهای جدولی‌ لیگ برتر

  تهران- ایرناپلاس- با گذشت دو هفته از نیم فصل دوم، تیم‌های سایپا، ذوب‌آهن، نساجی و ماشین‌سازی همچنان در انتهای جدول رده‌بندی هستند. با توجه به تغییرات کادر فنی سه تیم ذوب‌آهن، نساجی و ماشین‌سازی، آنها تلاش خود را برای فرار از انتهای جدول به کار بسته‌اند.

 • توزیع درآمد تبلیغات پخش مسابقات ورزشی به این‌ شیوه منطقی است؟

  توزیع درآمد تبلیغات پخش مسابقات ورزشی به این‌ شیوه منطقی است؟

  تهران- ایرناپلاس- چگونگی هزینه‌کرد درآمد تبلیغات پخش مسابقات ورزشی مشخص شد! نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزارت ورزش و جوانان و سازمان صداوسیما را مکلف کردند که ۳۰ درصد منابع حاصل از تبلیغات پخش مسابقات ورزشی را به این وزارتخانه و ۷۰ درصد آن را به سازمان یادشده اختصاص دهد.

 • سرانجام یک سرمربی

  سرانجام یک سرمربی

  تهران- ایرناپلاس- فوتبال ورزش بی‌رحمی است و این را محمود فکری به وضوح تجربه کرد. انگار همین دیروز بود که نساجی را رها کرد و به استقلال آمد و حتی مدعی شد حاضر است خانه‌اش را بفروشد و غرامت نساجی را بدهد. در واقع باید گفت فضای مجازی باعث شد تا فکری به جمع مهره‌های سوخته باشگاه استقلال بپیوندد.

 • عاشقان فوتبال کمک کنند

  گفت‌وگو با کارشناسان و ملی‌پوشان سابق فوتبال؛

  عاشقان فوتبال کمک کنند

  تهران- ایرناپلاس- هنوز اهالی فوتبال یاد نگرفته‌اند وقتی فردی بنابر هر دلیلی چه درست و چه غلط انتخاب شده، دیگر نباید درباره شیوه انتخابش و یا اینکه فوتبالی هست یا نیست با لباس ورزشی عکس دارد یا ندارد، صحبت کنند. هیچکدام از این‌ها ملاک نیست؛ اگر واقعاً دلسوز فوتبالید لطفاً با دادن راهکار برای اعتلای فوتبال کمک کنید.

 • انتظارات مدیران فوتبال و فوتسال از رئیس جدید فدراسیون

  انتظارات مدیران فوتبال و فوتسال از رئیس جدید فدراسیون

  تهران- ایرناپلاس- مجمع انتخابات فدراسیون فوتبال با حضور ۸۷ عضو این مجمع در سالن اجلاس سران در شرایطی برگزار شد که انتخاب برای رئیس چهار سال آینده به دور دوم کشید و در پایان رئیس و اعضای هیأت‌رئیسه این فدراسیون برای چهار سال آینده انتخاب و مشخص شدند.