عطریانفر: تذكر رهبری درباره تصحیح خطاهای گذشته خطاب به هر سه قوه است

تهران-ایرناپلاس- یك عضو ارشد حزب كارگزاران سازندگی تأكید دارد كه تذكر رهبر انقلاب مبنی‌بر تصحیح خطاهای گذشته، خطاب به مدیران و دست‌اندركاران هر سه قوه كشور است تا مطالبات مردم را پیگیری كنند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی دو روز بعد از چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با صدور بیانیه «گام دوم انقلاب» خطاب به ملت ایران اعلام كردند: «انقلاب اسلامی همچون پدیده‌ای زنده و بااراده، همواره دارای انعطاف و آماده‌ تصحیح خطاهای خویش است، اما تجدیدنظرپذیر و اهل انفعال نیست. به نقدها حساسیت مثبت نشان می‌دهد و آن را نعمت خدا و هشدار به صاحبان حرف‌های بی‌عمل می‌شمارد، اما به هیچ بهانه‌ای از ارزش‌هایش كه بحمدالله با ایمان دینی مردم آمیخته است، فاصله نمی‌گیرد. انقلاب اسلامی پس از نظام‌سازی، به ركود و خموشی دچار نشده و نمی‌شود و میان جوشش انقلابی و نظم سیاسی و اجتماعی تضاد و ناسازگاری نمی‌بیند، بلكه از نظریه‌ نظام انقلابی تا ابد دفاع می‌كند.»

محمد عطریانفر در گفت‌وگو با ایرناپلاس ارزیابی‌اش را از این بخش از بیانیه اخیر رهبر انقلاب اسلامی این‌طور بیان كرد: رهبری در نظام جمهوری اسلامی ایران شاخص هستند. شاخص بودن رهبری، هم به اعتبار ضرورت تأیید اهداف نظام و انقلاب است و هم نظارتی كه از ناحیه ایشان بر عملكردها اعمال می‌شود. ایشان می‌توانند انحراف از مبنا و مبدأ را مشخص كنند.

او با اشاره به بیانیه‌ «گام دوم انقلاب» اضافه كرد: تحلیلی كه از ناحیه رهبری در قالب این بیانیه صادر شد تحلیل جامعی بود. این تحلیل معطوف به گذشته‌‌ یعنی از بدو پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال 57 تا به امروز بوده است.

عطریانفر با یادآوری بخشی از بیانیه رهبر انقلاب مبنی‌بر لزوم تصحیح خطاهای گذشته گفت: تذكراتی كه ایشان درباره ضرورت برخی اصلاحات مطرح كردند، دلالت بر شاخص بودن رهبری است كه باید نظارت خود را بروز دهند و آن را اعمال كنند.

این عضو حزب كارگزاران سازندگی تصریح كرد: آنچه ایشان درباره تصحیح خطاها به آن اشاره كردند، عمدتاً به رابطه جامعه، ‌مردم و عملكرد دستگاه‌ها اعم از دولت و دیگر قوای موجود در كشور معطوف می‌شود. در حقیقت تشخیص رهبر انقلاب این است كه ما به‌درستی به اهدافی كه انقلاب تعیین كرده بود، به دلیل كاستی‌ها و ناكارآمدی‌ها دست پیدا نكردیم.

او توضیح داد: تذكر رهبری بیشتر خطاب به مجریان و دست‌اندركاران در هر سه قوه است. ایشان در پیام خود تأكید می‌كنند مجریان نباید هدف را گم كنند. آنان باید احساس كنند كه مردم ولی‌نعمت آنان هستند و در برابر مردم خاضع باشند. مجریان باید حساسیت‌های مردم را به‌خوبی درك كنند و مطالبات آنان را واقع‌بینانه پیگیری كنند و از كم‌كاری و ناكارآمدی بپرهیزند.

**اداره كل اخبار چندرسانه‌ای**ایرناپلاس**