۱۱ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۲۰
کد خبر: 83228411
۰ نفر
پست اینستاگرام؛ بهانه جنجال دلواپسان و مقاومت استاندار

تهران- ایرناپلاس- پیام تبریك معاون سیاسی فرماندار شهرستان شهریار به مناسبت روز مهندس، برایش دردسرساز شده است. از یك سو جبهه‌ای از دلواپسان در تلاش برای عزلش هستند و از سوی دیگر مقام‌های دولتی در مقابل این فشار‌ها ایستادگی می‌كنند.

هفته گذشته، معاون سیاسی فرماندار شهریار در صفحه اینستاگرام خود پستی را به مناسبت روز مهندس منتشر كرد و این روز را به مهندس میرحسین موسوی تبریك گفت. انتشار این پست واكنش افرادی از جمله سید حسین نقوی حسینی، نماینده ورامین، امام جمعه شهریار و نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج مستضغفین را در پی داشت.

با بالا گرفتن واكنش‌ها به این پست اینستاگرامی، فرنیاپور چند ساعت بعد این پست را از صفحه اینستاگرام خود پاك و نامه عذرخواهی نیز منتشر كرد؛ اما حاشیه‌های پست اینستاگرامی تمام نشد و به نمازجمعه شهریار هم رسید. حجت‌الاسلام موسی سالمی، امام جمعه شهرستان شهریار در خطبه‌های نمازجمعه با اشاره به اینكه فتنه، خط قرمز رهبر جمهوری اسلامی است و میرحسین موسوی یكی از سران فتنه است، خواستار عزل معاون سیاسی فرماندار شد و خبر از قول پیگیری فرماندار و استاندار در این خصوص داد. سالمی انتشار این پست را به معنی حمایت از فتنه تعبیر كرد و این موضوع را غیرقابل گذشت دانست.

حجت‌الاسلام محمدرضا تویسركانی، نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین نیز در واكنش به این موضوع، معاون سیاسی فرماندار شهریار را فاقد صلاحیت دانست.

سیدحسین نقوی حسینی، عضو كمیسیون امنیت ملی مجلس نیز با هشدار به استاندار تهران تصریح كرد كه هركس خط قرمز نظام را رعایت نكند، نمی‌تواند در پست خود بماند و بر مراقبت استاندار و وزیر كشور از زیرمجموعه‌های خود تأكید كرد.

این فشارها در نهایت فرماندار شهریار را مجبور به عقب‌نشینی كرد. روز گذشته، نورالله طاهری، در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس از آخرین تصمیم گرفته شده درخصوص معاون سیاسی خبر داد و اظهار داشت كه فرنیاپور باید در اولین فرصت، پست خود در فرمانداری شهریار را ترك كند و به‌زودی جابه‌جا می‌شود. طاهری هم‌چنین اعلام كرد در یك فرصت مناسب، نفر بعدی برای تصدی این پست اعلام می‌شود و در حال حاضر فرنیاپور بر سر كار نبوده و در مرخصی هستند.

با این وجود، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران برخلاف فرماندار شهریار بر موضع حمایت از معاون سیاسی این شهرستان ایستادگی كرد. محسنی‌بندپی اظهارات و اخبار درباره بركناری این مقام دولتی را از اساس غلط دانسته و گفته اگر بنا باشد كسی وی را عزل كند آن شخص من هستم. اقدامی برای بركناری معاون فرماندار شهریار انجام نداده‌ام و خبرهای منتشر شده دروغ است.