۱۴ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۰۱
کد خبر: 83231731
۰ نفر
توضیح مداح مشهور درباره ارتباطش با حسین هدایتی

تهران- ایرناپلاس- یكی از مداحان مشهور كه این روزهای انتشار عكس‌هایش در كنار حسین هدایتی، واكنش‌های بسیاری به همراه داشته است، می‌گوید ما در مجلس روضه از كسی نمی‌پرسیم كه كیست و به كجا تعلق دارد.

انتشار اخبار دادگاه و محاكمه حسین هدایتی به‌عنوان یكی از متخلفان بزرگ اقتصادی، حاشیه‌ها و واكنش‌های فراوانی به دنبال داشته است، اما شاید هیچ‌یك به اندازه اظهارات نماینده دادستان كه گفت: «هر كس از هدایتی پول گرفته است، باید پس بدهد» با واكنش همراه نبوده است.

حسین هدایتی به‌خاطر بذل و بخشش‌هایش در باشگاه پرسپولیس به عابر بانك پرسپولیس معروف است و حالا با توجه به اظهارات نماینده دادستان، بسیاری استنباط كرده‌اند كه همه فوتبالیست‌هایی كه از هدایتی پول و هدیه گرفته‌اند، باید آن را بازگردانند. البته حسین هدایتی تنها رابطه صمیمی با فوتبالیست‌ها ندارد و بسیاری از مداحان و سیاسیون هم ارتباط خوبی با او دارند.

انتشار عكس‌هایی از او در كنار مداحان معروفی مانند حاج منصور ارضی، سعید حدادیان، سید مجید بنی‌فاطمه این روزها بازنشر فراوانی در فضای مجازی داشته و واكنش‌های متفاوتی به همراه داشته است. اگرچه حسین هدایتی مدعی است كه خود او متولی برگزاری جلسات عزاداری بوده است، اما در این میان بسیاری هم می‌گویند مداحان هم از بذل و بخش هدایتی بی‌بهره نبوده‌اند و حتی شایعاتی مبنی بر هدیه دادن خانه به یك مداح معروف از سوی وی در فضای مجازی دست به دست می‌شود.

برخی می‌گویند اگر مداحان هم از بذل و بخشش‌های هدایتی بهره‎مند شده‌اند، آیا باید آن را پس بدهند؟ و سؤال مهم‌تر اینكه مداحان با توجه به جایگاه ویژه خود در میان افراد جامعه، به‌ویژه افراد مذهبی، اصلاً چرا باید با كسی كه به‌عنوان یك متخلف در عرصه اقتصادی شناخته می‌شود مراوده داشته باشند؟ آیا این افراد به جهت تأثیرپذیری جامعه از آنان به‌ویژه قشر جوان، نباید بیش از پیش مراقب روابط خود با اصحاب قدرت و ثروت باشند؟

**خیلی‌ها سراغ ما می‌آیند و عكس می‌گیرند

سید مجید بنی‌فاطمه یكی از مداحانی است كه عكس او در كنار حسین هدایتی این روزهای دست به دست می‌شود.

او در گفت‌وگو با ایرناپلاس در مورد ارتباطش با هدایتی می‌گوید: چرا به همان كسانی كه مدنظر شما است زنگ نمی‌زنید؟ من با آدم‌های زیادی عكس دارم. مگر قرار است من جوابگوی اعمال كسانی باشم كه با آن‌ها عكس دارم؟ می‌خواهم این را بگویم كه خیلی‌ها سراغ ما می‌آیند و عكس می‌گیرند. عكس این موضوع هم صادق است كه دیگرانی هم كه با من عكس می‌گیرند، قرار نیست جوابگوی اعمال من باشند. بعد هم هیئت است. هیئت سنگر است، یعنی همه جور مردم از هر قشری و هر نوع تفكر سیاسی همه می‌آیند، ما وظیفه‌ای نداریم كه پاسخگوی اعمال آن‌ها باشیم.

**ایرناپلاس: آیا رفاقت و رابطه‌ای با آقای هدایتی داشتید؟

بنی‌فاطمه: با دیگران صحبت كنید و بعد به من زنگ بزنید، چون من نه سر پیازم نه ته پیاز. من در كل یك چیز را می‌خواهم عرض كنم كه ما روضه‌خوانیم، ما شاید خیلی جاها برویم، نمی‌توانیم جوابگوی خیلی‌ها باشیم. ما در زندگی كسی نیستیم.

**ایرناپلاس: آیا با توجه به جایگاه ویژه مداحان نباید حساسیتی نسبت به روابط خودتان داشته باشید؟

بنی‌فاطمه: همین است دیگر، اگر آن‌طور باشد نباید هیچ جایی برویم و با هیچ‌كسی هم نباید سلام‌علیك بكنیم، چون فردا شاید یك اتفاقی بیفتد. من اداره‌جاتی نیستم كه تا كسی را ببینم، بپرسم كیست؟ چیست؟ پدرش كیست؟ چی‌كار می‎‌كند؟ چی‌كار نمی‌كند و بعد بگویم كه وارد حسینیه بشوند. من كه نمی‌توانم این كار را بكنم.

**ایرناپلاس: آن‌طور كه من متوجه شدم، شما رابطه با آقای هدایتی را تكذیب نمی‌كنید و می‌گویید بروید از دیگران بپرسید.

بنی‌فاطمه: بروید از همان‌هایی كه با ایشان ارتباط دارند بپرسید. بنا نیست چهارتا روضه‌خوان و چهار تا مردمی را كه می‌رفتند به این‌ها بگوییم كه شما اینجاها رفتید، چه شد كه رفتید. چیزی نیست، روضه است.

ببینید این هیچ ارتباطی به مسائل هیئت ندارد. یك وقتی كسی با یك تیم فوتبال سروكار دارد شما باید بروید سراغ فوتبالی‌ها و ورزشی‌ها. روضه‌خوان‌ها كه با آن‌ها كاسبی ندارند. بعد هم قرار نیست كسی حرفی بزند، ما بدویم دنبال آن‌ها كه دیگران چه فكری می‌كنند.

**ایرناپلاس: ما می‌خواهیم بدانیم كه این حرف‌ها كه پشت سر مداح‌ها گفته می‌شود صحیح است یا نه؟

بنی‌فاطمه: این‌ها كذب است. تكذیب می‌كنم كه از ایشان پول گرفته‌ام.

**ایرناپلاس: ارتباط چطور؟

بنی‌‎فاطمه: مگر اگر با كسی در ارتباط بودم، باید پولی بین ما رد و بدل ‌شود؟ من كلاً دو بار منزل ایشان برای روضه رفتم. هزاران نفر دیگر هم رفتند، یك بار هم ایشان آمده بودند جلسه ما. بنا نیست با این تعداد دید و بازدید، پولی رد و بدل شود.

روضه‌خوان‌ها و نوكرهای امام حسین (ع) در همان حد هیئت با این فرد ارتباط داشتند، نه بیشتر نه كمتر و بعد اینكه ایشان بودند كه هیأت می‌رفتند.گزارش از الهام كاظمی