اظهارات سیاسی آملی‌لاریجانی نقطه منفی كارنامه اوست

تهران- ایرناپلاس- یك فعال سیاسی و رسانه‌ای اصولگرا اظهارات سیاسی آیت‌الله آملی‌لاریجانی را نقطه منفی كارنامه او در جایگاه ریاست قوه قضاییه می‌داند.

محمد مهاجری درباره عملكرد آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس سابق قوه قضاییه به ایرناپلاس می‌گوید: اگر عملكرد آیت‌الله آملی‌لاریجانی در حوزه‌‌های حقوقی و قضایی هم قابل‌قبول باشد، ورود ایشان به عرصه سیاسی كه حتی گاهی شائبه درغلتیدن به موضوعات جناحی هم در آن وجود داشت از نقاط ضعف رئیس پیشین قوه قضاییه به‌حساب می‌آید.

او یادآور می‌شود: اظهارنظر رئیس دستگاه قضا در موضوعات سیاسی در دنیا هم بسیار نادر است. اما آیت‌الله آملی‌لاریجانی هر هفته كه جلسات مدیران عالی دستگاه قضا برگزار می‌شد، بحث مفصلی درباره مباحث سیاسی روز می‌كرد و در ذیل آن یكی دو نكته درباره مسائل قوه قضاییه می‌گفت. بنابراین عملكرد ایشان از این جهت مثبت نبوده است.

مهاجری همچنین می‌گوید: یكی دیگر از نقدهایی كه به عملكرد آیت‌‌الله آملی‌لاریجانی در دستگاه قضا وارد می‌شود این است كه در این دوره برخی از مقامات ارشد قضایی خود را در جایگاه قوه مجریه می‌دیدند و احساس می‌كردند باید به قوه مجریه دستور بدهند كه فلان كار را انجام بدهد یا ندهد. صرف‌نظر از اینكه این كار از نظر قضایی درست است یا نه و به اصل استقلال قوا خدشه وارد می‌كند یا خیر، نحوه برخورد آقایان باعث شد در جامعه این شائبه به وجود آید كه قوه قضاییه در جهت مخالفت با دولت عمل می‌كند.

این فعال رسانه‌ای اصولگرا درباره عملكرد رئیس پیشین دستگاه قضا در مبارزه با فساد و شائبه برخورد جناحی در این باره نیز می‌گوید: نمی‌خواهم بگویم فراوانی این مسأله زیاد بود، اما بخشی از آن نیز طبیعی است. چرا كه وقتی شما در جناح خاصی هستید و تخلف می‌كنید اگر با شما برخورد شود، می‌گویید این‌ها جناحی عمل می‌كنند.

او اظهار می‌كند: اصل ورود قوه قضاییه به موضوع مبارزه با فساد جناحی نبود، اما بهره‌برداری‌‌هایی از آن شد كه سیاسی بود. در حالی كه قوه قضاییه می‌توانست جلوی آن را بگیرد.

مهاجری همچنین درباره میزان رضایتمندی مردم از عملكرد دستگاه قضا در دوران مدیریت آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی می‌گوید: اگر قوه قضاییه نظرسنجی از مراجعان به محاكم داشته باشد، می‌تواند میزان این رضایتمندی را به دست آورد. البته جسته و گریخته شنیده‌ایم كه مردم از كدام سازمان‌ها و نهادهای حاكمیتی نارضایتی بیشتری دارند كه فكر نمی‌كنم قوه قضاییه در صدر این لیست قرار داشته باشد.

**اداره كل اخبار چندرسانه‌ای**ایرناپلاس**