۲۶ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۰۵
کد خبر: 83246337
۰ نفر
سرپرست فرمانداری دشستان: به شهردار برازجان تذكر دادم

تهران- ایرناپلاس- سرپرست فرمانداری دشستان درباره ماجرای نحوه نشستن پاكبانان شهرداری برازجان در مراسم روز گذشته این نهاد، می‌گوید: به شهردار تذكر دادم و بناست تا هفته آینده شهرداری مراسمی برگزار كند، پاكبانان عزیز همگی دور میز بنشیند و از آن‌ها تقدیر شود.

شب گذشته تصویری از جلسه تجلیل شهردار برازجان منتشر شد كه در آن مدیران و مسئولان شهری روی صندلی و پاكبانان حاضر در مراسم روی زمین نشسته بودند. این تصویر واكنش‌های بسیاری در فضای مجازی در پی داشت.

در پی همین واكنش‌ها صبح امروز محمدحسن محمدی، شهردار برازجان با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود تأكید كرد: « در این مراسم غافلگیركننده مهمان بوده است و بابت آن از همه عذرخواهی می‌كنم» در بخش دیگری از این پست نیز نوشته شده «پاكبانان شهرداری میزبان این مراسم بوده‌اند» و « دست این عزیزان را می‌بوسم و هرگز و هرگز در ذهنم، برای خودم جایگاهی بالاتر از این زحمت‌كشان متصور نیستم.»

**پاكبانان خودشان روی زمین نشستند

محمدجواد لقمان‌زاده، سرپرست فرمانداری دشتستان در گفت‌و‌گو با ایرناپلاس ماجرا را توضیح می‌دهد:

ایرناپلاس: چرا در مراسم روز گذشته شهرداری برازجان مدیران شهرداری روی صندلی و كارگران روی زمین نشسته‌اند؟

لقمان‌زاده: این مراسم بدون برنامه‌ریزی و برای غافل‌گیری شهردار از سوی همین پاكبانان عزیز برگزار شده است. اصلاً خودشان این برنامه را برگزار كرده‌اند.

ایرناپلاس: خودشان (پاكبانان) پیشنهاد داده بودند روی زمین بنشینند و دیگران روی صندلی؟

لقمان زاده: نه! من اصلاً این كار را تأیید نمی‌كنم. درست است كه برگزاركننده برنامه خودشان بوده‌اند، اما بنا نبوده آن‌ها روی زمین بنشینند. حتی من در این باره به آقای شهردار هم تذكر داده‌ام و ایشان هم گفتند اصلاً در جریان نبودم كه این بندگان خدا چنین برنامه‌ای را تدارك دیده‌اند، اما چون تعداد آن‌ها زیاد بوده است، خودشان پایین نشسته‌اند.

ایرناپلاس: یعنی به تعداد آن‌ها صندلی در شهرداری نبوده كه آن‌ها روی زمین نشسته‌اند؟

لقمان زاده: این سالن بیش از 30 صندلی ظرفیت نداشته كه دور میز قرار گرفته بوده است.

ایرناپلاس: خب چرا همان‌جایی كه پاكبان‌ها روی زمین نشستند، صندلی قرار ندادند؟!

لقمان زاده: من صحبت شما را قبول دارم. این مراسم هم داخلی بوده است.

ایرناپلاس: شما گفتید به شهردار تذكر دادید!

لقمان زاده: بله! به ایشان گفتم پاكبانان حتماً باید تكریم حرمت شوند. بناست تا هفته آینده شهرداری مراسم برگزار كند، پاكبانان عزیز همگی دور میز بنشینند و از آن‌ها تقدیر شود.

این نخستین باری نیست كه تصاویری از این دست از كارگران منتشر می‌شود. حدود دو سال قبل نیز تصاویری از كارگران شركت «چسب هل» منتشر شد كه نشان از تحقیر و اجبار كارگران داشت. علاوه براین، بارها تصاویری از تحقیر دستفروشان یا كودكان كار توسط گشت‌های انضباط شهری منتشر شده است؛ با این حال همچنان این رویه به قوت خود باقی است. هرچند پرداختن فعالان اجتماعی یا توجه مسوولان در مواردی باعث اصلاح شده است.


**اداره كل اخبار چندرسانه‌ای**ایرناپلاس**