موانع بیرونی باعث شد عملكرد مجلس دهم مطابق انتظار مردم نباشد

تهران-ایرناپلاس- یك عضو فراكسیون امید مجلس شورای اسلامی معتقد است اگر عملكرد مجلس دهم مورد قبول مردم نبوده، نه به‌دلیل ناكارآمدی نمایندگان، بلكه به‌دلیل موانع خارج از مجلس است.

محمدرضا بادامچی، نماینده مردم تهران در گفت‌وگو با ایرناپلاس در ارزیابی‌اش از عملكرد مجلس دهم و همچنین فراكسیون امید اظهار كرد: ما تلاش كردیم، اما اگر نتوانسته‌ایم به آنچه وعده داده بودیم، عمل كنیم، به‌دلیل مشكلات خارج از مجلس است.

او توضیح داد: مشكلات ما ساختاری است. بسیاری از مسائل هست كه در دست نمایندگان مجلس نیست و خارج از اختیارات نمایندگان است. به‌عنوان نمونه، در تصویب لوایح مربوط به FATF مجلس تلاش خود را كرد، اما باقی كار در دست مجلس نبود. بیرون از مجلس مانع درست كردند و ما دیگر كاری از دستمان برنمی‌آمد، جز بیان تذكر.

بادامچی با بیان اینكه «ما در مجلس تلاش كردیم آنچه قانون حكم كرده، انجام دهیم، اما همه‌چیز در اختیار ما نیست» افزود: بسیاری از گره‌‌ها خارج از مجلس درست می‌شود كه خارج از اختیارات نمایندگان مجلس است. موانع بیرون از مجلس باعث شده عملكرد مجلس دهم آن‌طور كه مردم انتظار داشتند، نباشد.

این عضو فراكسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: بیشتر مشكلات ما به دلیل ضعف‌های ساختاری است. باید این موانع برطرف شود تا هر نهاد و دستگاهی در جای خود مؤثر و كارآمد باشد.

بادامچی در پاسخ به این سؤال كه پیش‌بینی‌اش از انتخابات مجلس آینده چیست و آیا لیست اصلاح‌طلبان مانند دور گذشته می‌تواند موردقبول مردم واقع شود گفت: من نمی‌توانم پیش‌بینی كنم؛ كار سختی است.

**اداره كل اخبار چندرسانه ای**ایرناپلاس**