تركان: مردم اعتراض دارند ولی به‌خاطر نظام پای صندوق می‌آیند

تهران-ایرناپلاس- مشاور رئیس دولت یازدهم معتقد است مردم گرچه به مسئولان و عملكرد آنان شدیداً انتقاد دارند، اما وقتی پای نظام در میان باشد، با حضور پای صندوق‌های رأی به مشروعیت نظام رأی می‌دهند.

اكبر تركان در پاسخ به سؤال ایرناپلاس درباره پیش‌بینی‌اش از مشاركت مردم در انتخابات مجلس یازدهم گفت: همین مردمی كه امروز عصبانی هستند و بد و بیراه می‌‌گویند و اگر زبانشان به نقد باز شود به تندترین روش ممكن انتقاد می‌‌كنند، وقتی پای اصل نظام در میان باشد به میدان می‌آیند.

او افزود: گرچه نارسایی‌ها و اشكالات سرجای خود باقی است، ولی مردم به خاطر اصل نظام حاضرند اغماض كنند. تا الان كه این كار را كرده‌اند.

تركان اظهار كرد: امروز اگر شما با 10 نفر صحبت كنید، هشت نفر از آنان با زبان تند انتقاد می‌كنند. ولی همین افراد كه ما برخی از آنها را با محاسبات خود طرفدار نظام ارزیابی نمی‌كنیم، وقتی پای دفاع از كل نظام در میان باشد دفاع می‌‌كنند و حاضرند از نارسایی‌ها، خطاها و اشكالات گذشت كنند؛ چرا كه می‌خواهند اصل جمهوری اسلامی باقی بماند. این مسئله ثروت اصلی ماست و نظام را سرپا نگه داشته و آسیب‌پذیری را به حداقل رسانده است.

تركان تأكید كرد: همه مسئولان باید خود را مدیون مردم بدانند، چرا كه مردم هنگام دفاع از اصل نظام پای كارند و حاضرند از خطاها گذشت كنند.

او در پیش‌بینی‌اش درباره مشاركت مردم در انتخابات مجلس یازدهم گفت: در كشور ما انتخابات دو جنبه دارد. یكی انتخاب رئیس‌جمهور، نماینده مجلس یا نماینده خبرگان و دیگری رأی به مشروعیت نظام.

تركان افزود: در كشور ما هر انتخابات به معنای یك رفراندوم و رأی آری به جمهوری اسلامی است. همین مردمی كه امروز انتقاد و اعتراض دارند و چه بسا در خیلی موارد هم درست می‌گویند، اما در انتخابات به جمهوری اسلامی رأی می‌دهند.

**اداره كل اخبار چندرسانه ای **ایرناپلاس**