عطریانفر:سران قوا دغدغه مردم را جدی بگیرند، اعتراضات رخ نمی‌دهد

تهران-ایرناپلاس- یك فعال سیاسی اصلاح‌طلب تأكید دارد اگر مسئولان در هر سه قوه دغدغه‌‌های مردم را جدی بگیرند و در جهت پاسخ به مطالبات آنان برنامه‌ریزی كنند، در سال جدید شاهد اعتراضات عمومی نخواهیم بود. او در همین حال می‌گوید نباید با معترضان كه دغدغه‌ معیشتی دارند برخورد امنیتی شود.

محمد عطریانفر از اعضای ارشد حزب كارگزاران سازندگی در گفت‌وگو با ایرناپلاس در تحلیل خود از وضعیت سال جدید، ‌با یادآوری اعتراضات مردمی كه از دی‌ماه سال 96 شروع شد و در سال 97 هم ادامه داشت، می‌‌گوید: آن‌طور كه مسئولان اطلاعاتی، امنیتی و سیاسی كشور اعلام می‌كنند هدف این اعتراضات ضدیت با نظام جمهوری اسلامی نبوده و عموما دغدغه‌های معیشتی داشتند. اعتراضات مردم، به مشكلات اقتصادی و گرفتاری‌های ناشی از شرایط عمومی كشور معطوف می‌شود. پس نباید با این اعتراضات برخورد امنیتی شود.

او هشدار می‌دهد: اگر ما آدرس غلط بدهیم، مسیر را اشتباه برویم و اعتراضات مردم را كه نسبت به معیشت خود مشكل دارند به خارج از كشور ربط دهیم، چه بسا هزینه‌های آن برای كشور بیشتر شود. البته دشمن در همه مواقع سوءاستفاده خود را می‌‌كند، اما این بدان معنا نیست كه پشت هر اعتراض مردمی، دسیسه خارجی نهفته است. مردم مشكل دارند و طبیعی است كه اعتراض كنند. تنها راه پاسخگویی به اعتراضات مردمی نیز برطرف كردن دغدغه‌ها و مشكلات آنان است نه برخورد امنیتی.

این عضو حزب كارگزاران سازندگی می‌گوید: آنچه رهبری نیز بر آن تأكید دارند این است كه اعتراضات مردمی باید شنیده و خواسته‌‌های آنان بررسی شود. مسئولان باید یك پاسخ صریح و مشخص در قبال مردم داشته باشند.

عطریانفر تأكید می‌كند: من معتقدم اگر به این نكات توجه شود هیچ اتفاق و نگرانی بابت سال 98 پیش روی ما نخواهد بود و ما در سال جدید هیچ دغدغه‌ای درباره كلان كشور و نظام نخواهیم داشت.

**اداره كل اخبار چندرسانه ای**ایرناپلاس**