فاضل میبدی: دولتمردان با سرعت عمل بیشتری نسبت به اوضاع سامان‌دهند

تهران-ایرناپلاس- یك فعال سیاسی اصلاح‌طلب خطاب به مسئولان تأكید می‌كند تا مردم به همه چیز بدبین نشده‌اند به داد آنان برسند.

محمدتقی فاضل‌میبدی در گفت‌وگو با ایرناپلاس اظهار كرد: متأسفانه اوضاع معیشتی مردم سال به سال بدتر می‌شود و من امیدوارم سال جدید برای مردم بدتر از سال گذشته نباشد. مردم دیگر توان تحمل مشكلات اقتصادی و معیشتی را ندارند و باید به‌صورت جدی برای این وضعیت فكر كرد. گسترده‌تر شدن مشكلات اقتصادی به انگیزه‌های مختلف مردم در همه زمینه‌ها آسیب وارد می‌كند.

او افزود: تورم روز‌به‌روز بیشتر می‌شود و قیمت‌ها افسارگسیخته شده است. مردم در كوچه و بازار از مسئولان ابراز نارضایتی می‌كنند. باید به داد مردم رسید. اگر روال همین‌گونه باشد و مردم از بهتر شدن اوضاع ناامید بشوند،‌ صدمات جبران‌ناپذیری به كشور وارد می‌شود.

فاضل‌میبدی یادآور شد: دولت یك نرخ برای اجناس تعیین می‌كند، اما در بازار همه چیز دو برابر آنچه دولت اعلام كرده، است. دولت باید برای مردم توضیح دهد چرا وضعیت این‌گونه است. دست چه كسی پشت گرانی‌هاست؟ چرا نرخ دولتی یك چیز است و نرخ كف كوچه‌وبازار چیز دیگر؟ وقتی فضای بازار آشفته می‌شود عده‌ای سودجو تلاش می‌كنند كه تنها منافع خود را دنبال كنند و همین باعث می‌شود برای مردم محرومیت بیشتری ایجاد شود. در این شرایط لازم است دولتمردان با سرعت عمل بیشتری نسبت به سامان‌دهی اوضاع اقدام كنند.

عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم خطاب به مسئولان تأكید كرد: به درد مردم برسیم و مشكل آنان را حل كنیم. عدم توجه به مشكلات مردم باعث بدبینی آنان به همه چیز می‌شود و دیگر نمی‌توان اعتماد آنان را جلب كرد. اعتماد مردم مهم‌ترین سرمایه برای هر حكومتی است و باید در حفظ آن كوشید. رفع بی‌عدالتی و رسیدگی به گرفتاری‌های مردم تأثیر بسزایی در حفظ این سرمایه دارد.

**اداره كل اخبار چندرسانه ای**ایرناپلاس**