جلودارزاده: مجلس دهم نسبت به ادوار قبل كمتر توان حل مسئله داشت

تهران- ایرناپلاس- یك عضو فراكسیون امید معتقد است مجلس دهم نسبت به دیگر دوره‎هایی كه در آن حضور داشته، توانایی كمتری برای حل مسائل داشته است.

سهیلا جلودارزاده، نماینده مردم تهران و عضو فراكسیون امید مجلس شورای اسلامی به ایرناپلاس می‎گوید: مجلس دهم، مجلس جوانی بود و زمان زیادی را برای آشنایی با مسائل كشور و قانونگذاری گذراند. با این حال موفقیت‎هایی نیز داشت چراكه مجلس دهم، آیینه خواسته‎های نسل جوان درباره اشتغال بوده‎ است.

جلودارزاده در ارزیابی از مجلس دهم توضیح می‎دهد: این دوره از مجلس با انتظارات من متفاوت بود، اما در شرایط موجود، بیشتر از این نمی‎شد كار كرد. دولت روحانی، وضعیت دولت قبل را به ارث برده و بسیاری از شرایط و زیربناهایش نامناسب بود. درست هم نبود كه بیش از حد به دولت فشار وارد كرد. از طرف دیگر، خود مجلس دهم توانایی حل مسئله كمتری نسبت به دیگر دوره‎هایی داشت كه من در آن حضور داشتم.

او درباره پیش‎بینی‎اش از انتخابات آینده تصریح می‎كند كه باید ببینیم قانون نهایی انتخابات چه خواهد شد. به‎نظرم اجرای انتخابات استانی، نتیجه مثبتی ندارد و نقش مردم هم در انتخابات كمتر خواهد شد. البته اگر عملكرد شورای نگهبان هم مانند قبل باشد مردم حضور كمتری خواهند داشت و انتخابات پرشور نمی‎شود.

جلودارزاده در پاسخ به این پرسش كه آیا انتقادات به عملكرد نمایندگان لیست امید به كاهش حضور مردم در انتخابات منجر خواهد شد، می‎گوید: ممكن است چنین اتفاقی بیفتد و احتمال حضور كمتر مردم زیاد است، زیرا مردم ما با حضور در انتخابات مجلس 94 انتظار تغییر و تحول داشتند، اما در شرایط فعلی تنها توانستیم وضع موجود را حفظ كنیم.

این نماینده مجلس درباره موانع كار مجلس دهم بیان می‎كند: شرایط ناپایدار سیاسی یكی از موانعی بود كه نگذاشت راه‎حل‎های اساسی و مطلوب ما در مجلس دهم اتفاق بیفتد. كشور ما، درحال گذار از دیكتاتوری به سمت دموكراسی است و البته همه كشورها هم یك دوره پنجاه‌ساله گذار داشته‎اند، ما نیز نباید خیلی از خودمان ناراضی باشیم، هرچند شرایط هم چندان رضایت‌بخش نیست.

او همچنین معتقد است مردم در شرایط گذار سیاسی و اجتماعی باید ساخته و سازگار شوند و توانمندی‎های لازم برای انتخاب، ایجاد سازوكارهای لازم مانند احزاب و همایش‎های سیاسی در آن‎ها ایجاد شود. علاوه بر این، اشتیاق لازم برای فعالیت‎های سیاسی و اجتماعی در مردم ایجاد شود. اما وقتی این آزادی‎ و اشتیاق تنها در گروه‎های محدودی ایجاد شود، سلامت حركت و حضور مردم زیر سؤال می‎رود.

**اداره كل اخبار چندرسانه ای**ایرناپلاس**