ترقی: هركسی در رأس قدرت بوده، حالا باید پاسخگوی ارزیابی مردم باشد

تهران- ایرناپلاس- یك فعال سیاسی اصولگرا می‌گوید: هركسی در رأس قدرت بوده، حالا باید پاسخگوی ارزیابی مردم باشد. وقتی مردم ببینند فلان جریان نمی‎تواند مشكلاتشان را حل كند، فكر دیگری می‎كنند.

حمیدرضا ترقی، عضو شورای مركزی حزب مؤتلفه اسلامی و فعال سیاسی اصولگرا به ایرناپلاس می‎گوید: فقط آقای خاتمی درباره نارضایتی مردم صحبت كرده‎ است؛ اما تحلیل ما از شرایط اجتماعی این نیست.

ترقی با اشاره به سخنان رهبری در دیدار با مجلس خبرگان رهبری می‎افزاید: همان‌طور كه مردم در راه‎پیمایی 22 بهمن حضور پیدا كردند، در انتخابات آینده هم شركت می‎كنند. مردم در مشاركت در انتخابات، كم نمی‎گذارند. تنها ممكن است انتخابشان تغییر كند.

این فعال سیاسی اصولگرا تصریح می‎كند: مردم متوجه شدند اگر در صحنه سیاسی حضور و مشاركت نداشته باشند، آن چیزی كه دلشان می‎خواهد محقق نمی‎شود. بنابراین قطعاً مشاركت در انتخابات را به نفع خودشان می‎دانند، اما اینكه چه نوع حضوری داشته باشند مشخص نیست. ممكن است در گزینش‌شان تجدیدنظر كنند و كسانی را برگزینند كه مسائل مردم را مدنظر داشته باشند.

او ادامه می‎دهد هر جریانی در فرصت چهارساله كه مردم به آن دادند، مأمور فعالیت می‎شود و بنابراین در بازه انتخابات مورد ارزیابی قرار می‎گیرد. در انتخابات آینده هم، اصولگرایان در رأس حكومت نبودند و دولت را در دست نداشتند. هركسی در رأس قدرت بوده، حالا باید پاسخگوی ارزیابی مردم باشد. وقتی مردم ببینند فلان جریان نمی‎تواند مشكلاتشان را حل كند، فكر دیگری می‎كند.

ترقی در پاسخ به این پرسش كه آیا به نظر شما هرگونه بی‎اقبالی مردم به اصلاح‎طلبان ممكن است منجر به افزایش سبد رأی جناح اصولگرایی شود، تصریح می‎كند: من چنین چیزی نمی‎گویم. تصمیم مردم «نه» به جریانی است كه نتوانسته مشكلات مردم را حل كند. حالا اینكه مردم به چه جریانی گرایش پیدا می‎كنند، به گفتمان و برنامه‎هایی كه رقبای این‎ها مطرح می‎كنند، بستگی دارد و مردم در آن شرایط تصمیم می‎گیرند چه كاری بكنند.

این عضو شورای مركزی حزب مؤتلفه اسلامی در واكنش به شعارهای ضد اصلاح‎طلبی و ضد اصولگرایی در دی‎ماه 96، بیان می‎كند: شعارهای ضد اصلاح‌طلبی و ضد اصولگرایی، شعار ضدانقلاب بود نه شعار مردم. ما نباید این موضوع را مبنای تحلیل قرار بدهیم. آقای روحانی هم مطرح كردند كه دشمن، سوار موج نارضایتی طبیعی اقتصادی شده است و شعارهای ساختارشكنانه داده است.

او ادامه می‎دهد: خواست و نظر مردم این‎ها نبود و مردم در راهپیمایی 22 بهمن، همه نقطه نظرات ضدانقلاب را نقض كردند و گفتند رابطه‎شان با انتخابات خوب است و مشكلات را از انقلاب نمی‎دانند، بلكه مشكلات را ناشی از انتخابشان می‎دانند.

ترقی درباره برنامه احزاب و جریان اصولگرایی برای انتخابات آینده می‎گوید: طبق روال معمول، كارهای سازماندهی، وحدت و زمان‎بندی به‌صورت چراغ خاموش در حال انجام است.

**اداره كل اخبار چندرسانه ای**ایرناپلاس**