فراكسيون اميد تنها به پنج تا شش نماينده خلاصه شده‎ است

تهران- ايرناپلاس- يك فعال سياسي اصلاح‎طلب معتقد است عملاً فراكسيون اميد تنها به پنج تا شش نماينده خلاصه شده‎ است، اما در مجموع من فكر مي‎كنم كه فراكسيون اميد خيلي كارآمد عمل نكرد و به آينده آن هم اميدي نيست.

عبدالله ناصري، فعال سياسي اصلاح‎طلب و عضو شوراي عالي سياستگذاري اصلاح‎طلبان درباره عملكرد مجلس دهم به ايرناپلاس مي‎گويد: سه سال از عمر مجلس دهم مي‎گذرد، با اين وجود، من به ادامه كار فراكسيون اميد، اميدوار نيستم، زيرا اين فراكسيون يك فرصت طلايي سه‌ساله را از دست داده‎ است.

ناصري همچنين با اشاره به ضعف‎هاي فراكسيون اميد و مجلس دهم، تصريح مي‎كند: در اين سه سال فراكسيون اميد مي‎توانست خيلي بهتر، منسجم‎تر و كارآمدتر عمل كند و در فعاليت‎هاي خود تعامل بهتري با دولت و نهادهاي ذي‎ربط داشته باشد، در صورتي كه ما كمتر شاهد چنين اتفاقاتي بوديم.

اين فعال سياسي اضافه مي‎كند: عملاً فراكسيون اميد تنها به پنج تا شش نماينده خلاصه شده‎ است كه درباره واقعيت‎هاي موجود حرف‎هاي جدي بزنند و روشنگري بكنند، اما در مجموع من فكر مي‎كنم فراكسيون اميد خيلي كارآمد عمل نكرد و به آينده آن هم اميدي نيست.

اين عضو شوراي عالي سياستگذاري اصلاح‎طلبان معتقد است كه بخش اعظمي از ناكارآمدي مجلس به نظارت شوراي نگهبان برمي‎گردد، زيرا شوراي نگهبان با نظارت استصوابي نيروهاي كارآمد، آزاد و بي‌مسأله را حذف كرده ‎است و اصلاح‎طلبان مجبور شدند در قالب ليست اميد در مجلس حضور پيدا كنند كه بعضي از آن‎ها نه شهامت آقاي صادقي، آقاي حيدري و آقاي مازني را دارند و نه در امور اجرايي كشور تجربه كاري دارند كه بدانند مشكلات قوه اجرايي و قضايي چيست و محل قانونگذاري مجلس چه كمكي مي‌تواند بكند.

او در ادامه مي‎افزايد: مهم‌ترين مسأله كشور، نظارت استصوابي است و اگر نظارت استصوابي حذف نشود، مجلس تغييري نمي‎كند.

اين عضو شوراي عالي سياستگذاري اصلاح‌طلبان در پاسخ به اين پرسش كه پيش‎بيني شما از انتخابات آينده چيست، تصريح مي‎كند: مردم ايران مانند حكومتش تصميم‎گيري‌هاي غيرقابل‌ پيش‌بيني دارند، اما به‌جز اين مورد، من با توجه به نظارت استصوابي به مشاركت جدي مردم باوري ندارم.**اداره كل اخبار چندرسانه اي**ايرناپلاس**