مسئولان در مواجهه با مردم عصبانی در مناطق سیل‌زده، سعه‌صدر داشته باشند

تهران-ایرناپلاس- نماینده خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی به مسئولان توصیه اكید كرد در مواجهه با مردم عصبانی در مناطق سیل‌زده، سعه‌صدر داشته باشند و با برخورد نامناسب موجب عصبانیت بیشتر آنان نشوند.

محمد بیرانوندی در واكنش به برخی برخوردهای نامناسب با مردم عصبانی در مناطق سیل‌زده از سوی مسئولان یا محافظان آنان گفت: در این شرایط است كه مسئولان باید صبر خود را نشان دهند. در شرایط عادی صبر معنا ندارد.‌ امروز باید در مواجهه با مردم صبر داشته باشیم.

او افزود: مردم، مصیبت دیده و گرفتارند. با مصیبت‌دیده باید همراهی و همدلی كرد. امروز مسئولان می‌بایست صبر و سعه‌صدر خود را نشان دهند.

بیرانوندی با یادآوری تجربیاتش در مواجهه با برخی از مردم سیل‌زده در استان لرستان كه برخورد تندی با او داشتند گفت:‌ در برخی مناطق كه حضور یافتم ممكن بود فردی به دلیل عصبانیت به من حرفی زده باشد، اما من پای صحبت‌های او نشستم و با او همدلی كردم و قول پیگیری امور و جبران كوتاهی‌‌ها را دادم. بعد از این، همراهی همان شخص كه با عصبانیت با من برخورد كرده بود در مسیری كه می‌رفتیم به من گفت اینجا جاده سخت است و اجازه بده من به شما كمك كنم. بنابراین مردم وقتی همراهی و صبر مسئولان را ببینند همراه می‌شوند.

نماینده خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی تأكید كرد: تا كسی به ما حرفی نزده باشد صبر كردن معنا ندارد. اكنون كه با این شرایط بحرانی مواجه هستیم، همه باید صبر داشته باشیم تا این بحران را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

به گزارش ایرناپلاس، در روزهای اخیر ویدیوهایی از مناطق سیل‌زده منتشر می‌شود كه بعضا انتقادات شدید مردم سیل‌زده كه خسته از اوضاع پیش آمده هستند را نشان می‌دهد. برخی فیلم‌ها هم حاوی مواجهه و برخورد نامناسب برخی مسئولان با اعتراض مردم در این مناطق است. یكی از این تصاویر مربوط به محافظان یكی از فرماندهان سپاه با یكی از سیل‌زدگان استان لرستان و دیگری مربوط به برخورد استاندار خوزستان با یك معترض خوزستانی است كه واكنش‌های منفی در فضای مجازی به دنبال داشته است.

**اداره كل اخبار چندرسانه ای**ایرناپلاس**