۲۴ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۲۵
کد خبر: 83275643
۰ نفر
وزیر ارشاد احمدی‌نژاد: مجلس در انتخابات 98 متحول می‌شود

تهران- ایرناپلاس- یك فعال سیاسی اصولگرا می‎گوید هرچند ممكن است عده‎ای به‎دلیل مشكلات معیشتی در انتخابات شركت نكنند، اما این موضوع تأثیر چندانی ندارد و انتخابات همیشه پرشور است.

سیدمحمد حسینی، دبیركل كانون دانشگاهیان اسلامی و فعال سیاسی اصولگرا در نقد عملكرد مجلس دهم می‎گوید مجلس فعلی، ضعف نظارت داشته و این موضوعات می‎توانند عامل تحول در مجلس 98 باشد.

این فعال سیاسی اصولگرا همچنین درباره پیش‎بینی انتخابات آینده تصریح می‎كند: انتخابات همیشه پرشور است، زیرا مردم صرفاً به موضوعات سیاسی توجه نمی‎كنند.

او ادامه می‎دهد كه در هر شهرستان و حوزه انتخابیه، مسائلی مطرح است و مردم به همین دلایل در انتخابات‎ها حضور پیدا می‎كنند. همان‌طور كه از ابتدای انقلاب تا به امروز، بارها انتخابات‎های جدی اتفاق افتاده ‎است.

دبیركل كانون دانشگاهیان اسلامی معتقد است كه در بعضی از مناطق كشور مسائل قومی و مذهبی وجود دارد و همین مسائل مردم را به پای صندوق‎های رأی می‎كشاند. ممكن است موضوعات سیاسی در حضور مردم مؤثر باشد و عده‎ای به‎دلیل مشكلات معیشتی در انتخابات شركت نكنند، اما تأثیر چندانی نخواهد داشت.

حسینی همچنین انتقادها به جریان‎های سیاسی كشور را مقطعی می‎داند و اضافه می‎كند: مردم همیشه نشان دادند در موارد حساس وارد صحنه می‎شوند. مانند 22 بهمن سال جاری كه شاهد حضور گسترده مردم و استقبال آن‎ها از چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی بودیم.

او همچنین معتقد است اگر مسئولان مشكلات معیشتی مردم را با كار بیشتر، حل كنند حضور مردم در انتخابات بیشتر می‎شود. اصولگرایان نیز برنامه‎هایی برای انتخابات آینده دارند و در سال جاری به سازماندهی و تشكیلات خود در این باره می‎پردازند.

گفت‌وگو از عباس جلالی
**اداره كل اخبار چندرسانه‌ای**ایرناپلاس**