۲۴ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۶
کد خبر: 83276390
۰ نفر
توضیحات نماینده اهواز درباره حضور حشدالشعبی در خوزستان

تهران- ایرناپلاس- نماینده اهواز می‎گوید نیروهای حشدالشعبی برای كمك به سیل‎زدگان وارد خوزستان شده‎اند.

علی ساری، نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایرناپلاس درباره علت حضور نیروهای حشد‌الشعبی عراق در خوزستان می‌گوید: این نیروها كه هدفشان در عراق مشخص است، ولی این‌ها به ایران آمده‌اند تا همچون سایر نیروهای جهادی و نیروهای نظامی كه در حادثه سیل كمك می‌كنند،‌ یاری‌رسانی كنند.

ساری ادامه می‌دهد: همان‌طور كه نیروهای نظامی ما در حال امدادرسانی هستند، آن‌ها هم آمده‌اند تا مانند سایر نیروهای جهادی به سیل‌زده‌ها كمك كنند.

نماینده اهواز در پاسخ به این سؤال كه آیا این نیروها، ادوات جنگی و نظامی هم همراه خود دارند یا خیر می‌افزاید: من در این زمینه نمی‌توانم اظهارنظر كنم، چون اطلاعاتی ندارم.

ساری درباره نهاد هماهنگ‌كننده نیروهای حشد‌الشعبی توضیح می‌دهد: معمولاً هماهنگی در این سطح باید از طریق حوزه خارج از كشور یعنی سپاه قدس باشد، اما اینكه از كدام مسیر هماهنگی حضور آن‌ها انجام شده، من درباره آن اطلاعاتی ندارم.

نماینده اهواز می‌گوید: من از نزدیك آن‌ها را ندیدم، ولی در همین حد كسب اطلاع كردم كه این‌ها برای كمك به سیل‌زدگان وارد كشور شد‌ه‌اند.

سازمان حشدالشعبی عراق در بیانیه‌ای اعلام كرد كه نیروی مهندسی این سازمان روز پنجشنبه گذشته برای منحرف كردن جریان سیل و حفاظت از مناطقی از عراق كه احتمال آب‌گرفتگی در آن‌ها می‌رود، وارد خاك ایران شده است. در این بیانیه آمده است: ورود نیروهای حشدالشعبی به خاك ایران به‌منظور حفاظت از مناطق عراق، به‌خصوص شهر عماره، مركز استان میسان از ورود سیل است.

**اداره كل اخبار چندرسانه‌ای**ایرناپلاس**