مدت‌هاست جلسات شورا‌های عالی انقلاب فرهنگی و فضای مجازی تشكیل نمی‌شود

تهران- ایرناپلاس- یك عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی خبر می‌دهد كه جلسات این دو شورا مدت‌هاست بعد از درگیری لفظی رخ داده، برگزار نمی‌شود.

احمد مازنی، نماینده تهران در گفت‌وگو با ایرناپلاس می‌گوید: خیلی وقت است كه جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی برگزار نمی‌شود.

او می‌گوید: تا جایی كه من اطلاع دارم بعضی گفت‌وگوها بین برخی اعضای این دو شورا با آقای رئیس‌جمهوری به وجود آمد كه باعث كدورت‌‌هایی شد و از آن به بعد دیگر جلسات تشكیل نشد. بعد از دعوای لفظی كه بین آقای ضرغامی و آقای روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به‌وجود آمد، یك جلسه برای هفته بعدش پیش‌بینی شده بود كه لغو شد و از آن به بعد هم جلسه‌ای تشكیل نشد.

مازنی در پاسخ به این سؤال كه آخرین جلسه مربوط به چه زمانی بوده است، می‌گوید: این‌قدر دیر بوده كه یادم نیست. بعد از انتصاب آقای عاملی به‌عنوان دبیر جدید، هنوز جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی تشكیل نشده است.

او در پاسخ به این سؤال كه آیا دستور رهبری برای عدم حضور آقایان ضرغامی و رحیم‌پور ازغدی در جلسات این دو شورا را تأیید می‌كنید، می‌گوید: من اطلاعی ندارم و تاكنون جلسه‌ای هم تشكیل نشده است.

مازنی توصیه می‌كند: باید كدورت‌ها را فراموش و مدیریت كرد. شورای عالی انقلاب فرهنگی ركن مهمی در سیاست‌گذاری در حوزه فرهنگ محسوب می‌شود. همچنین جلسات شورای عالی فضای مجازی هم از اهمیت برخوردار است، بنابراین من خواهش می‌كنم این جلسات تشكیل شود.

اوایل بهمن‌ماه سال گذشته یكی از فعالان رسانه‌ای اصولگرا در پستی اینستاگرامی از درگیری لفظی حسن روحانی رئیس‌جمهوری و عزت‌الله ضرغامی دیگر عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه این شورا خبر داد. او مدعی شده بود در این جلسه رئیس پیشین سازمان صداوسیما به روحانی بابت سخنان اخیرش در خصوص «سانسور و حجاب» اعتراض كرد و از او توضیح خواست. به ادعای این فعال رسانه‌ای اصولگرا، اعتراضات تند ضرغامی به رئیس‌جمهوری منجر به آن شد كه رئیس‌جمهوری جلسه را ترك كند.

چند روز بعد احمد مازنی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت‌وگو با ایرناپلاس درگیری لفظی رئیس‌جمهوری و عزت‌الله ضرغامی را تأیید كرد. بعد از رسانه‌ای شدن این درگیری اخباری در فضای مجازی دست‌به‌دست شد كه می‌گفت «بعد از درگیری لفظی میان رئیس‌جمهور و عزت‌الله‌ ضرغامی در شورای عالی فضای مجازی، حسن روحانی اعلام كرده بود در شوراهایی كه این فرد حضور دارد، شركت نخواهد كرد.»

همچنین حسن رحیم پورازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادعایی اظهار كرده بود كه حسن روحانی با حضور وی و چند تن دیگر در شورای عالی انقلاب فرهنگی مخالفت كرده است و گفته در صورت حضور این افراد، جلسات آتی این شورا تشكیل نخواهد شد.

برخی رسانه‌ها در فضای مجازی نیز خبر دادند رهبر معظم انقلاب اسلامی،‌ عزت‌الله ضرغامی را تا اطلاع ثانوی از حضور در جلسات این دو شورا منع كرده اند. در عین حال پیگیری‌های خبرنگار ایرنا حاكی است این خبر صحت ندارد و رهبر انقلاب توصیه‌ای در این خصوص نداشته‌اند.