۲۵ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۰
کد خبر: 83277532
۰ نفر
واكنش دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به خبر توقف جلسات

تهران- ایرناپلاس- دبیر شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی خبر داد كه اولین جلسه این شورا در سال جدید، سه‌شنبه برگزار می‌‌شود.

امروز احمد مازنی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و یكی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی به ایرناپلاس خبر داد كه جلسات این دو شورای عالی مدت‌هاست برگزار نمی‌‌شود. به گفته او، جلسات این شورا بعد از درگیری لفظی عزت‌الله ضرغامی و رئیس‌جمهوری دیگر برگزار نشده است.

از این رو، خبرنگار ایرناپلاس از سید سعید‌رضا عاملی، دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، كه به تازگی بر این جایگاه تكیه زده است، درباره چرایی توقف جلسات شورا سؤال كرد.

عاملی در پاسخ گفت: «سه‌‌شنبه این هفته جلسه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی برگزار می‌‌شود»؛ اما به این سؤال كه آیا همه اعضا برای شركت در جلسه دعوت شده‌اند یا خیر، پاسخ نداد.

بعد از آنكه حسن رحیم‌پور ازغدی، یكی از اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی مدعی شد كه «حسن روحانی با حضور وی و چند تن دیگر در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی مخالفت كرده است و گفته در صورت حضور این افراد، در جلسات آتی این شورا شركت نخواهد كرد».برخی رسانه‌ها در فضای مجازی نیز خبر داده بودند رهبر معظم انقلاب اسلامی،‌ عزت‌الله ضرغامی را تا اطلاع ثانوی از حضور در جلسات این دو شورا منع كرده اند. در عین حال پیگیری‌های خبرنگار ایرنا حاكی است این خبر صحت ندارد و رهبر انقلاب توصیه‌ای در این خصوص نداشته‌اند.

اوایل بهمن‌ماه سال گذشته یكی از فعالان رسانه‌ای اصولگرا در پستی اینستاگرامی از درگیری لفظی حسن روحانی رئیس‌جمهوری و عزت‌الله ضرغامی دیگر عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در جلسه این شورا خبر داد. او مدعی شده بود در این جلسه رئیس پیشین سازمان صداوسیما به روحانی بابت سخنان اخیرش در خصوص «سانسور و حجاب» اعتراض كرد و از او توضیح خواسته است. به ادعای این فعال رسانه‌ای اصولگرا، اعتراضات تند ضرغامی به رئیس‌جمهوری منجر به آن شد كه رئیس‌جمهوری جلسه را ترك كند.

چند روز بعد احمد مازنی، عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در گفت‌وگو با ایرناپلاس، درگیری لفظی رئیس‌جمهوری و عزت‌الله ضرغامی را تأیید كرد. بعد از رسانه‌ای شدن این درگیری، اخباری در فضای مجازی دست‌به‌دست شد كه می‌گفت «بعد از درگیری لفظی میان رئیس‌جمهور و عزت‌الله‌ ضرغامی در شورای عالی فضای مجازی، حسن روحانی اعلام كرده بود در شوراهایی كه این فرد حضور دارد، شركت نخواهد كرد.»