احمد توكلی: موضوع ساختمان كن را از طریق محسن رضایی پیگیری می‌كنم

تهران- ایرناپلاس- یك عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گوید از ساختمانی كه محمود صادقی از آن به‌عنوان ساختمان 370 واحدی مجمع تشخیص مصلحت نظام در كن یاد كرده،‌ بازدید داشته و قرار است بعد از پیگیری این موضوع از طریق محسن رضایی، نتیجه را به مردم اعلام كند.

محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با اعتماد گفته: «اخیراً در بازدید از منطقه كنِ تهران، شهروندان مجموعه ساختمانی عظیمی در 370 واحد را به بنده نشان دادند كه برای اسكان پرسنل مجمع در بخشی از باغات تهران ساخته شده كه فارغ از تخلفات زیست‌محیطی، نشان می‌دهد مجمع عملاً به‌سمتی دیگر می‌رود. مگر مجمع اساساً چند كارمند دارد؟ قرار بود همان افرادی كه در دولت، قوه قضاییه و مجلس مسئولیت دارند، به‌همراه چند نفر دیگر گرد هم آمده و در مورد مصالح نظام تصمیم بگیرند، اما حالا می‌بینیم كه مسیر دیگری طی می‌شود.»

احمد توكلی، نماینده سابق مجلس و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام توضیح می‌دهد قبل از اینكه محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، این موضوع را مطرح كند، او برای بازدیدی به منطقه كن رفته بود كه این ساختمان نیمه‌كاره را هم دیده است. توكلی می‌گوید احتمالاً این ساختمان همان ساختمانی است كه آقای صادقی درباره آن صحبت كرده‌اند.

او درباره دلیل بازدیدش از منطقه كن می‌گوید: من به درخواست اهالی كن برای بازدید از این منطقه رفته بودم، چرا كه مردم گزارش داده بودند در این منطقه عده‌ای می‌‌توانند ساختمان‌های بلندمرتبه بسازند، اما در مقابل، برخی اهالی حتی نمی‌توانند دور باغ‌های خود را حصار بكشند. به عقیده من این برخورد ظلم است و آن را بررسی می‌كنم.

توكلی می‌افزاید: در همین بازدید مردم مرا پای ساختمانی بردند و گفتند این ساختمان برای مجمع تشخیص مصلحت نظام است. من خیلی تعجب كردم و قرار شد با آقای رضایی صحبت كنم و نتیجه آن را خدمت مردم اعلام ‌كنم.

او اما نسبت به تخلفات زیست‌محیطی این ساختمان اظهار بی‌اطلاعی می‌‌كند.

توكلی در پاسخ به این سؤال كه آیا این موضوع را از دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام جویا شده است یا خیر می‌گوید: بعد از عید فقط یك جلسه برگزار شده و هنوز فرصت نكرده‌ام.

رئیس هیأت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت در پاسخ به این سؤال كه مجمع تشخیص مصلحت نظام چند كارمند دارد كه مجتمع 370 واحدی نیاز داشته باشد، می‌گوید: وقتی تعاونی‌ها تشكیل می‌شوند، می‌توانند به اعضای غیر آن اداره هم واحد بفروشند. اینكه این كار خوب یا بد است، امر دیگری است، ولی این كار را می‌توانند انجام دهند. ممكن است این ساختمان از این قبیل باشند.

دیروز روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام در واكنش به اظهارات محمود صادقی درباره تعاونی مسكن كاركنان مجمع بیانیه داده و گفته سازوكار و فعالیت تعاونی‌های مسكن، منفك از نهاد مبدا و تحت اشراف اعضا و وزارت تعاون است. كاركنان قدیم و جدید مجمع كمتر از نیمی از واحدهای مجموعه مورد نظر را - كه آن هم پس از 18 سال ساخته و تكمیل نشده- دراختیار دارند. بنابر اطلاعیه مجمع این پروژه به دلیل مشكلات اقتصادی خانواده‌های پرسنل، تكمیل و تحویل نشده است.