خروج حجت‌الاسلام رئیسی از شورای وحدت اصولگرایان

تهران- ایرناپلاس- یك فعال سیاسی اصولگرا می‎گوید: حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی كه از اعضای اصلی شورای وحدت اصولگرایان بوده‎، از وقتی ریاست قوه قضاییه را برعهده گرفته ‎است، از این شورا خارج شده و در جلسات آن شركت نمی‎كند.

حسین كنعانی‎مقدم، فعال سیاسی اصولگرا و دبیركل حزب سبز ایران در گفت‎وگو با ایرناپلاس می‌گوید: درحال حاضر چند گروه در جریان اصولگرایی جلسات مداوم برای انتخابات برگزار می‎كنند. این جریان‌ها شامل احزاب اصولگرای خانه احزاب كه آقای روح‎الامینی هم به‎تازگی ریاست آن را برعهده گرفته‎اند، جلسات هماهنگی بین چهره‌های اصولگرا و احزاب با جامعه روحانیت مبارز، جلسات شورای وحدت و جریان نواصولگرایی آقای قالیباف هستند.

كنعانی‌مقدم با تأیید اینكه همچنان اختلافات بین گروه‎های مختلف جریان اصولگرا وجود دارد و به وحدت نرسیده‎اند، می‎گوید: هنوز جلسات كلی برای هماهنگی و انسجام جریان اصولگرایی برگزار نشده ‎است.

این فعال سیاسی اصولگرا درباره جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، تصریح می‎كند: همه اعضای جمنا در حال حاضر در جلسات شورای وحدت حضور دارند و برنامه‌های خود را از این طریق پیش می‎برند.

وی با اشاره به این‎كه همچنان جلسات شورای وحدت ادامه دارد، می‎گوید: جلسات شورای وحدت اصولگرایان مانند سابق برگزار می‎شود و تعدادی از كسانی كه قبلاً كاندیدای ریاست جمهوری بودند، در این جلسات حضور دارند.

كنعانی‌مقدم همچنین حضور محسن رضایی، محمدباقر ذوالقدر، سعید جلیلی، حداد عادل و علیرضا زاكانی را در این جلسات تأیید می‎كند.

دبیركل حزب سبز ایران اضافه می‎كند حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی كه از اعضای شورای وحدت اصولگرایان بوده ‎است، از وقتی ریاست قوه قضاییه را برعهده گرفته،‎ از این شورا خارج شده و در جلسات آن شركت نمی‎كند.

او درباره احتمال ارائه لیست جوانان اصولگرا برای انتخابات آینده می‎گوید: ما در انتخابات خانه احزاب مشی جوان‎گرایی را دنبال می‎كردیم و می‎خواهیم كه جوانان وارد عرصه شوند. البته به‎نظر می‎رسد كه ما در آینده مجلس كارآمدی داریم نه جوان، حالا ممكن است این كارآمدی با جوانان محقق بشود یا خیر.

كنعانی‌مقدم همچنین درباره این گمانه‎زنی ‎كه بشیر حسینی، داور برنامه عصر جدید از گزینه‌های اصولگرایان برای انتخابات آینده است، توضیح می‎دهد: نه، در مجمع ما، چنین چیزی مطرح نشده‎ است. البته اگر جناح اصولگرا تصمیمات كلی بگیرد، بهتر است، زیرا اگر جزیره‎ای تصمیم‌گیری شود، اتفاقات انتخابات قبل رخ می‌دهد. باید اجماعی شكل بگیرد و كل جناح اصولگرایی به نتیجه واحد برسند.

این فعال سیاسی اصولگرا خبر می‎دهد: پنج‌شنبه 29 فروردین‌ماه، احزاب اصولگرا با جامعه روحانیت مبارز جلسه‎ای دارند كه محوریت آن، هماهنگی و همفكری است.

آبان سال گذشته محمد حسینی، وزیر فرهنگ دولت احمدی‎نژاد و از اعضای جمنا به ایرناپلاس گفته بود كه در جلسات با آقای رئیسی فقط بعضی از اعضای هیئت‌رئیسه جمنا مانند غلامعلی حدادعادل، نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، مهدی چمران، رئیس سابق شورای شهر تهران، حجت‌الاسلام محمدحسن رحیمیان، رئیس شورای مركزی جمنا، محمدباقر ذوالقدر، معاون سابق امنیتی وزارت كشور و تعداد دیگری حضور دارند.

سید محمدرضا میرتاج‌الدینی نیز در گفت‎وگویی با خبرآنلاین این خبر را تأیید كرده و گفته بود غلامعلی حدادعادل، سعید جلیلی، محسن رضایی، محمدباقر قالیباف و حمیدرضا حاجی‌بابایی نیز در این جلسات حضور دارند.