سرپرست استانداری گلستان: سیل‌زده‌ای را مجبور به بازگشت به منزل نكرده‌ایم

تهران- ایرناپلاس- سرپرست استانداری گلستان می‌گوید هیچ فرد و خانواده‌ای را در آق‌قلا مجبور به بازگشت به منزل نكرده‌اند و اگر كسی مشكلی دارد و می‌خواهد همچنان در اسكان موقت باقی بماند، می‌تواند بازگردد.

امروز ویدئویی در فضای مجازی منتشر شد كه فردی در آن ادعا می‌كرد او را از اسكان موقت به اجبار به منزل بازگردانده‌اند و چادرهای هلال‌احمر را نیز از او پس گرفته‌اند. اما میرمحمد غراوی، سرپرست استانداری گلستان چنین اتفاقی را رد و تأكید می‌كند اجباری برای بازگشت افراد به منازلشان وجود ندارد.

او اضافه می‌كند: ما یك سالن ورزشی در آق‌قلا داریم كه هنوز حدود 100 نفر در آن اسكان دارند. اما بسیاری از افرادی كه در اسكان موقت بودند به خانه‌های خود بازگشته‌اند یا در حیاط منزل خود در چادر‌هایی كه هلال‌احمر به آنان داده است، به سر می‌برند.

غراوی می‌گوید اكنون معابر آق‌قلا از گل‌ولای پاكسازی شده و بسیاری از افراد داوطلبانه به منازل خود بازگشته‌اند و كسی آنان را مجبور نكرده است. آن‌هایی هم كه دوست داشتند بمانند ما مانع آن‌ها نشدیم. الان هم روبه‌روی فرمانداری اسكان موقت داریم.

او توضیح می‌دهد: اگر كسی تمایل دارد همچنان در اسكان موقت بماند ما مشخصاتش را بررسی می‌كنیم و اگر تأیید شد منزلش آسیب دیده و قابل سكونت نیست، حتماً اسكان موقت می‌شود.