فرمانده جدید سپاه قدرت بیشتری در اقدام متقابل با آمریكا دارد

تهران- ایرناپلاس- یك عضو فراكسیون ولایی مجلس شورای اسلامی می‎گوید سرلشكر سلامی، فرمانده جدید سپاه، قدرت بیشتری در مقابله به مثل با آمریكا و پیروانش دارد و می‎تواند همه نیروها را علیه آنان بسیج كند.

محمدعلی پورمختار، نماینده كبودرآهنگ و عضو فراكسیون ولایی مجلس كه خود سابقه حضور در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را دارد، درباره انتصاب حسین سلامی به‎عنوان فرمانده كل سپاه به ایرناپلاس می‎گوید: آقای سلامی در جریان نیروهای اصیل انقلابی و پاسداران قدیمی سپاه قرار دارد. او تا به امروز نیز مانند فرماندهان گذشته سپاه حركت كرده و می‎كند.

پورمختار با اشاره به اینكه فرمانده جدید سپاه ادامه‌دهنده نظر رهبری در سپاه است، اضافه می‎كند: مقام معظم رهبری از فرماندهان انتظار دارند كه روش انقلابی یعنی همان مبارزه با شیطان بزرگ آمریكا و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی را ادامه دهند. بر همین اساس، آقای سلامی كه سابقه حضور طولانی در سپاه و دانشگاه دارند و علاوه بر آن، یك تئوریسین هستند، توانایی بیشتری در انتقال مفاهیم انقلاب به نسل جدید را دارند.

نماینده كبودرآهنگ در واكنش به برخی اظهارنظرها كه انتصاب فرمانده جدید را واكنشی به تروریست خواندن سپاه می‎دانستند، بیان می‎كند: تفاوتی بین فرماندهی سردار جعفری و سلامی وجود ندارد. سردار جعفری هم كمتر از آقای سلامی به اقدامات آمریكا واكنش نشان نداده است. اگر هم نیازی به اقدام عملی بود، حتماً آن كار را انجام می‎داد.

وی معتقد است كل سپاه بر یك روال فكری و عملی رفتار می‎كند و همه فرماندهان هم نسبت به صحنه‎های مختلف سیاسی و نظامی كشور آگاهی لازم را دارند. با این وجود، سردار سلامی به نسبت جوان‎تر است و از جهت این‎كه بخواهد مقابل مثلی با آمریكا صورت بگیرد، قدرت بیشتری دارد كه علیه آمریكا و پیروانش بسیج همگانی راه بیندازد.

یكم اردیبهشت‎ماه هم‎زمان با سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرمانده معظم كل قوا در حكمی با تقدیر از خدمات سرلشكر محمدعلی جعفری در فرماندهی سپاه، سرتیپ حسین سلامی را با اعطای درجه سرلشكری به فرماندهی كل سپاه منصوب كردند.

در حكم انتصاب حسین سلامی، رهبر انقلاب اسلامی دلیل تغییر فرمانده سپاه پاسداران را «ابراز ضرورت جابه‌جایی در فرماندهی سپاه» از سوی سرلشكر جعفری عنوان كرده‎اند.