ظریف در نیویورك پیام بین‌‌المللی جمهوری اسلامی را بیان كرد

تهران-ایرناپلاس- عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت آنچه محمدجواد ظریف در نیویورك درباره كنترل سپاه بر تنگه هرمز بیان كرد، پیام بین‌‌المللی جمهوری اسلامی ایران بود كه باید به گوش آمریكا و دنیا می‌رسید.

ابوالفضل حسن‌بیگی، نماینده دامغان به ایرناپلاس گفت: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریكا در اقدامی سخیف و مضحك، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را كه در مبارزه با داعش، طالبان، منافقین و گروه‌‌هایی تروریستی پیشرو بوده است در لیست گروه‌های تروریستی قرار داد. مجلس شورای اسلامی هم برای مقابله با این اقدام دولت آمریكا در اسرع وقت، قانون حمایت از سپاه و افزایش اختیارات آنان را مصوب كرد.

او افزود: قانونی كه در مجلس به تصویب رسیده و شورای نگهبان هم در كوتاه‌ترین زمان آن را تأیید كرد، قانون بسیار محكمی است. آقای ظریف به‌عنوان وزیر امور خارجه و نفر اول دیپلماسی كشور حق حاكمیت ایران بر تنگه هرمز را در نیویورك اعلام كرد تا دنیا بداند جمهوری اسلامی ایران در برابر زورگویی می‌ایستد و كوتاه نمی‌آید.

این عضو كمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تأكید كرد: هرگاه آمریكایی‌ها اقدام ناشایستی انجام دهند، سپاه در مقابل آنان دست به آتش خواهد زد. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همواره دست روی ماشه دارد و تحت هیچ شرایطی از كیان جمهوری اسلامی، تمامیت ارضی و منافع ملی كوتاه نمی‌آید.

حسن‌بیگی با تأكید بر اینكه تنگه هرمز جزء محور حاكمیتی جمهوری اسلامی است، گفت: طبیعتاً كشورهایی كه در منطقه هستند مجازند از این تنگه عبور كنند، اما هرگاه نیروی نظامی‌ای بخواهد بدون هماهنگی وارد این منطقه شود، سپاه مأموریت مقابله دارد و اجازه نمی‌دهد كشتی‌های جنگی بدون اجازه از این منطقه عبور كنند.

او اضافه می‌كند: آمریكایی‌ها با اقلام نظامی كه به عربستان‌سعودی یا امارات می‌فروشند در حقیقت تمامیت ارضی جمهوری اسلامی را مورد حمله قرار می‌دهند و از طرف دیگر، منطقه خلیج‌فارس و تنگه هرمز را ناامن می‌كنند. روزانه حدود 27 میلیون بشكه نفت از تنگه هرمز به دست مصرف‌كنندگان می‌رسد، بنابراین باید امنیت این منطقه حفظ شود.

حسن‌بیگی تأكید كرد:‌ كنترل بر عبور و مرور در تنگه هرمز حق مسلم جمهوری اسلامی است و جمهوری اسلامی تحت‌هیچ شرایطی با آمریكایی‌ها مماشات نمی‌كند. آنان هم باید بدانند كه جمهوری اسلامی، جمهوری اسلامی سال‌های 56 و 57 و ابتدای انقلاب نیست. امروز ایران در بعد دفاعی و امنیتی به‌عنوان یك ابرقدرت در منطقه شناخته می‌شود.

او با اظهار اینكه آمریكایی‌ها به هیچ‌وجه حریف سپاه نمی‌شوند و این نیروی نظامی از ابزار گوناگون دفاعی در سراسر منطقه برخوردار است گفت: مطالبی كه آقای ظریف در نیویورك اعلام كرد موضع جدی جمهوری اسلامی بود كه از زبان نفر اول در وزارت امور خارجه به‌عنوان پیام بین‌‌المللی ایران بیان شد. این اعلام بین‌المللی است و دنیا هم باید بداند كه جمهوری اسلامی تحت‌هیچ شرایطی زیر بار زور نمی‌رود و قلدری را برنمی‌تابد. جمهوری اسلامی از مقابله و رودررویی با آمریكایی‌ها باكی ندارد و قطعاً در جهت تأمین منافع ملی و امنیتی خود عمل می‌كند.