۹ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۹
کد خبر: 83296451
۰ نفر
بيماران بهبوديافته سرطان كارگاه نقاشي برگزار مي‌كنند!

تهران-ايرناپلاس- به‌منظور استفاده از هنر در بهبود روحيه افراد، به‌ويژه بيماران مبتلا به سرطان و معلولان، كارگاهي از سوي جامعه معلولان ايران و با همكاري گروه موسيقي همسرايان اميد برگزار مي‌شود.

كامران عاروان، مدير جامعه معلولان ايران درباره كارگاه «روياهاي ارديبهشتي» مي‌گويد: اين كارگاه از سوي گروه همسُرايان اميد و تجربه‌كنندگان سرطان و معلولان برگزار مي‌شود و همه آثار به دست خود آنان ترسيم شده است.

وي از دوستداران هنر دعوت كرد تا با بازديد از اين كارگاه، موجب دلگرمي برگزاركنندگان و بهبوديافتگان سرطان و كم‌توانان هنرمند شوند.

مهدي قاسمي، سرپرست گروه همسُرايان اميد نيز در اين مورد گفت: هنر به افراد كم‌توان و بيمار راهي براي رهايي از آشفتگي‌هاي جسم و جان مي‌گشايد و به آن‌ها مي‌آموزد خود را با خلق آثار منحصربه‌فرد تعريف كنند.

وي افزود: بيماران مي‌توانند از راه هنر، گريزگاهي نمادين براي خود بيابند و بر احساسات منفي خود نسبت به بيماري و ناتواني‌هايشان فائق آيند.

سرپرست گروه همسُرايان اميد تأكيد كرد: برقراري ارتباط با افرادي كه داراي مشكلات مشابه هستند، از نتايج مثبت استفاده از هنر در مكان‌هايي نظير بيمارستان‌ها و مراكز نگهداري معلولان و سراي محلات و ‌...است . پس به قول شاعر «بهتر آن است كه برخيزم ، رنگ را بردارم، روي تنهايي خود نقشه مرغي بكشم».

به گزارش ايرناپلاس، كارگاه نقاشي، 14 ارديبهشت با همكاري گروه همسُرايان اميد در محل جامعه معلولين ايران برگزار خواهد شد.