خطاب يك اصولگرا به منتقدان نظارت استصوابي: تأييد صلاحيت‌ شده‌هايتان چه كردند؟

تهران- ايرناپلاس- يك فعال سياسي اصولگرا معتقد است: در حال حاضر، روان جامعه تحت فشار و استرس مسائل اقتصادي است. اگر سياسيون فضاي كشور را با درگيري‎هاي جناحي خود، آلوده كنند، مشاركت سياسي مردم در انتخابات كاهش پيدا مي‎كند.

ناصر ايماني، فعال سياسي اصولگرا به ايرناپلاس مي‎گويد: ما در سال 98 با يك تراژدي بزرگ در سطح كشور به نام سيل روبه‎رو بوديم كه بسياري از مردم عزيزمان را تحت تأثير قرار داد. اما در كنار اين سيل ويرانگر، شاهد زيبايي‎هاي شگفت‌انگيزي از جمله اتحاد ميان مردم، اقوام مختلف، نيروهاي نظامي با مردم و مردم با نيروهاي نظامي و جريانات سياسي بوديم. من مي‎خواهم از اين رويداد اقتباس كنم و بگويم اميدوارم تا پايان سال هم كه انتخابات است، اين رويه ادامه پيدا كند و ما شاهد فضايي توأم با وحدت، انسجام و مهرباني ميان اقشار مختلف مردم و همه دست‌اندركاران مختلف در عرصه كشور باشيم.

جامعه نگران است/ اگر فضا به درگيري جناحي آلوده شود انتخابات خوبي نداريم

ايماني درباره پيش‎بيني‎اش از انتخابات آينده و وضعيت گروه‎هاي سياسي مختلف مي‎گويد: از امسال، مسائل تفاوت عمده‎اي با انتخابات 40 سال گذشته دارد و آن هم مسأله تحريم‎ها و فشارهاي خارجي است. شايد هيچ سالي پس از انقلاب تا اين حد تحت فشار كشورهاي خارجي به‌خصوص آمريكا نبوديم. اين تحريم‎ها و فشارها بايد انسجام جريانات سياسي و مردم را به همراه داشته باشد و فضاي كشور را از فضاي تنش برهانند.

اين فعال سياسي اصولگرا در ادامه تأكيد مي‎كند در حال حاضر روان جامعه تحت فشار و استرس مسائل اقتصادي است. اگر فضاي سياسي را سياسيون با درگيري‎هاي جناحي خود، آلوده كنند، مسلماً عكس‌العمل مردم را در بر خواهد داشت و آن هم چيزي جز كاهش مشاركت سياسي در انتخابات نخواهد بود.

وي مي‎افزايد: به لحاظ روانشناختي، جامعه ما نگران است. اگر اين نگراني‎ها بخواهد با درگيري‌هاي سياسي توأم شود، مسلماً انتخابات خوبي از جهت نوع انتخاب و مشاركت سياسي نخواهيم داشت. من به دوستان توصيه مي‌كنم رقابت‎، تبليغات و سخنانشان برقرار باشد، اما به اين نكته مهم توجه كنند كه جامعه ما به آرامش احتياج دارد.

ايماني در پاسخ به اين پرسش كه آيا حاكميت با باز گشادن فضاي سياسي مي‎تواند به كاهش رقابت‎هاي ناسالم كمك كند، مي‎گويد: هميشه همين‌طور بوده ‎است. در زمان‎هاي گذشته هم صرف‌نظر از برخي تنگ‌نظري‌هاي جناحي كه برخي براي مظلوم‌نمايي مطرح مي‎كردند، عموماً فضاي باز انتخاباتي وجود داشته و افراد مي‌توانستند شركت بكنند. اما براي اين كه تبليغ منفي به نفع خودشان بكنند، اين حرف‌ها را مي‎زدند. من منكر برخي تنگ‌نظري‌ها نيستم، اما به‌صورت كلان، مشكلي وجود نداشته است.

او همچنين در اين باره كه برخي افراد در انتخابات گذشته احراز صلاحيت نشدند، مي‎گويد: برخي احراز صلاحيت نشدند و در دوره‌هاي بعد هم نخواهند شد. آيا قرار است هر كسي كه كانديدا مي‌شود، احراز صلاحيت شوند؟ در كلان كشور، آن‎هايي كه تأييد صلاحيت شدند و به مجلس آمدند، چه كردند؟ بايد از اين‎هايي كه اين موضوع را مطرح مي‎كنند پرسيد حالا آن مقداري كه فضا باز بوده و شما به مجلس آمديد، چه كرديد؟

اين فعال سياسي اصولگرا ادامه مي‎دهد: رقابت جناحي نكردن، به معني اين نيست كه هر كسي ثبت‌نام مي‌كند، تأييد شود. چون هر كسي صلاحيت نمايندگي مردم را ندارد. اين به معناي برخورد جناحي نيست. يكي از مواردي كه فضاي كشور را خراب مي‌كند، همين حرف‌هاست.