انصاري: هرگونه اعزام هيأت از سوي مجمع تشخيص مصلحت بايد در صحن تصويب شود

تهران- ايرناپلاس- در پي سفر يك هيأت عالي‌رتبه از مجمع تشخيص مصلحت نظام به چين به رياست غلامعلي حدادعادل، يكي از اعضاي حقيقي اين نهاد مي‌گويد از علت اين سفر و كم‌وكيف آن خبر ندارد و اگر قرار باشد هيأتي به نام مجمع تشخيص مصلحت نظام به جايي اعزام شود، بايد در صحن مجمع به تصويب اعضا برسد.

به گزارش خبرنگار ايرنا در پكن، دوم ارديبهشت‌ماه هيأت عالي‌رتبه مجمع تشخيص مصلحت نظام به رياست غلامعلي حدادعادل براي گفت‌وگو‌هاي راهبردي، تقويت مناسبات و شركت در دومين اجلاس «يك كمربند، يك جاده» وارد پكن شد. داود دانش‌جعفري، عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام و اصغر رسول‌زاده و حسيني‌كيا از مسئولان دبيرخانه مجمع تشخيص مصلحت نظام، پورابراهيمي، رئيس كميسيون اقتصادي مجلس، سعيد محمد، دكتر موحد، فرهادي، سيد بهنام حسيني، اميد گلزاري، پدرام پاك‌آيين، محمود نفتي‌پور، محمد نظري، اميرابراهيم رسولي، حسين دشتي و صادق سرلك، حدادعادل را در اين سفر همراهي مي‌كنند.

اين هيأت ديروز، در حالي كه هشت روز بود در چين به سر مي‌برد، از پارك فناوري «يانك پو» اين كشور بازديد كرد.

علت اعزام اين هيأت از سوي مجمع تشخيص مصلحت نظام را از مجيد انصاري پيگير شديم. او به ايرناپلاس مي‌گويد مجمع تشخيص، مسئوليت رسمي ندارد كه بخواهد هيأتي به خارج از كشور اعزام كند، ولي اعضاي مجمع ممكن است خودشان مسافرت‌هايي داشته باشند.

او توضيح مي‌دهد: در آيين‌نامه مجمع تشخيص مصلحت نظام چيزي به‌عنوان اعزام هيأت مجمع به خارج وجود ندارد و اگر چيزي بخواهد به نام مجمع باشد، بايد در صحن به تصويب اعضا برسد.

انصاري در همين حال مي‌گويد: ممكن است دبيرخانه مجمع براي كار پژوهشي يا شركت در سميناري افرادي از مجمع را به جايي اعزام كند، ولي در اين مدت كه من در مجمع بوده‌ام، رسماً هيأتي به نام مجمع به جايي اعزام نشده است.

او در پاسخ به اين سؤال كه اگر اين هيأت از سوي دبيرخانه اعزام شده باشد، هزينه سفر از كجا تأمين مي‌شود، مي‌گويد: طبعاً هزينه آن از بودجه مجمع خواهد بود.

انصاري در پايان مي‌گويد به‌عنوان يكي از اعضاي مجمع، اطلاعي از سفر اين هيأت عالي‌رتبه به چين ندارد.