رابطه‌ام با رحماني فضلي استاد-شاگردي است، بايد دستش را مي‌بوسيدم

تهران-ايرناپلاس- نماينده شيروان كه بوسه زدن او بر تصوير وزير كشور در يك همايش، حاشيه‌ساز شده است در پاسخ به واكنش‌ها مي‌گويد وقتي وزيري صادقانه كار مي‌كند، به جاي سوال و استيضاح، بايد دستش را بوسيد. رابطه من و آقاي رحماني‌فضلي رابطه پروتكلي وزير و نماينده نيست. رابطه استاد-شاگردي است.

عبدالرضا عزيزي، نماينده شيروان در مجلس شوراي اسلامي آخر هفته گذشته در حاشيه همايش دهياران و اعضاي شورا‌هاي اسلامي روستا‌هاي خراسان‌شمالي دست به اقدامي متفاوت زد. در اين برنامه كه تصويري از عبدالرضا رحماني‌فضلي به‌عنوان هديه مجموعه مديران ارشد استان براي وزير طراحي ‌شده بود، نمايندگان مردم خراسان‌شمالي در مجلس، وزير كشور و استاندار خراسان‌شمالي حضور داشتند. پس از رونمايي از اين هديه، ناگهان عبدالرضا عزيزي به سمت اين قاب عكس حركت كرد و تصوير وزير كشور را بوسيد.

*پيشكسوت و بزرگ شهر ماست

عزيزي در گفت‌وگو با ايرناپلاس در پاسخ به واكنش‌ها به اين اقدامش اظهار مي‌كند: اولاً رحماني‌فضلي پيشكسوت و بزرگ شهر ماست. ايشان دوره چهارم نماينده شيروان بودند. ايشان نمايندگي مجلس، رياست ديوان محاسبات كشور، ذي‌حساب در دفتر مقام معظم رهبري، معاون شوراي‌عالي امنيت ملي، معاونت سياسي صداوسيما و معاونت وزير كشور را در كارنامه خود دارند. الان هم وزير كشور هستند و در دو دوره متوالي بالاترين راي را از مجلس گرفته‌اند. در اين مدت هم كارنامه كاملاً مشخصي در پاكدستي و سلامت داشته‌اند.

عزيزي مي‌گويد: رابطه من و آقاي رحماني‌فضلي رابطه پروتكلي وزير و نماينده نيست. رابطه استاد-شاگردي است و من شاگرد ايشان هستم. ايشان بزرگ شهر ما و استان ما هستند و براي ايشان حرمت قائليم. من اصلاً توجه نمي‌كنم كه ايشان وزير است و من نماينده هستم و بايد مواخذه و استيضاحش كنم. وقتي وزيري صادقانه كار مي‌كند، به جاي سوال و استيضاح، بايد دستش را بوسيد.

*رحماني فضلي در سيل اخير، يك ماه به خانه‌اش نرفت

نماينده شيروان اضافه مي‌كند: مقام معظم رهبري مي‌گويند كه بايد اتحاد داشته باشيم. اتحاد كه فقط با حرف زدن محقق نمي‌شود و بايد در عمل هم آن را اجرا كرد. وزير كشور هم استاد، رفيق و همشهري ماست و من هم به‌شدت دوستش دارم. در جريان سيل اخير ايشان يك ماه به خانه‌اش نرفت و بنابراين چه اشكالي دارد از او تشكر كنيم؟ كسي كه خوب كار مي‌كند بايد به‌جاي بوسيدن صورت و تصويرش، دستش را هم «ماچ» كرد.

*وزير، رقيب پدرخانمم بود

او مي‌افزايد: ضمناً لازم به توضيح است كه ايشان در شيروان رقيب پدرخانم من بودند. پدرخانم من در دوره‌هاي دوم، سوم و پنجم نماينده مجلس بودند و آقاي رحماني‌فضلي در دوره چهارم نماينده شدند. در دوره نهم كه من براي مجلس رأي آوردم نزد ايشان كه رئيس ديوان محاسبات بودند، رفتم. به ايشان گفتم شما آن‌قدر بزرگ شده‌ايد كه در گذشته زندگي نكنيد و ما هم اين‌قدر مي‌فهميم كه در گذشته زندگي نكنيم، ما بايد گذشته‌هاي بد را فراموش كنيم و به آينده زيبا فكر كنيم. همان زمان به ايشان گفتم اگر براي شيروان يك كار انجام دهيد من دو بار دست شما را «ماچ» مي‌كنم، يك‌بار از طرف خودم و يك‌بار از طرف مردم. از آن زمان، ما وحدت را در شيروان احساس كرديم.

*در اغتشاشات دي‌ماه يك نفر هم در شيروان از خانه بيرون نيامد
عزيزي با بيان اينكه الان در شيروان وحدت بسيار خوبي بين نماينده مجلس، شهردار، فرمانده سپاه، نيروي انتظامي، اطلاعات، فرماندار، امام جمعه و همه آن‌هايي كه در شهر مؤثرند، حاكم است اظهار مي‌كند: نتيجه اين اتحاد هم اين بود كه در اغتشاشات دي‌ماه 96 حتي يك نفر هم در شيروان از خانه‌اش بيرون نيامد كه يك شعار بدهد. به همين دليل من در تلويزيون از مردم تشكر كردم و گفتم ما پيام سكوت شما را شنيديم. ما مشكلات معيشتي شما را هم مي‌دانيم.