حقیقت‌پور: تجربه نشان داده همیشه ما بوده‌ایم كه آمریكایی‌ها را از منطقه خارج كرده‌ایم

تهران- ایرناپلاس- نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و عضو پیشین كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تأكید بر اینكه با آمدن ناو كه نباید قالب تهی كنیم از مردم تقاضا می‌كند در شرایط فعلی از تصمیم «درست، انقلابی و به‌حق» نظام جمهوری اسلامی برای مقابله با آمریكا پشتیبانی كنند.

منصور حقیقت‌پور در گفت‌وگو با ایرناپلاس درباره بهترین اقدام ایران در برابر عهدشكنی‌های آمریكا اظهار می‌كند: تنش بین ایران و آمریكا تازه به وجود نیامده، 40 سال است كه این تنش‌ها وجود داشته است. این آمریكایی‌ها هستند كه از روی كینه و حسد حاضر نیستند حاكمیت انقلابی ایران را در منطقه و در كشور بپذیرند، اما نهایتاً خواهند پذیرفت.

او تأكید می‌كند: همچنان كه آمریكایی‌ها بر باطل خود اصرار می‌كنند، ما وظیفه داریم بر پایه وظیفه انقلابی بر حق خود اصرار كنیم. این جنگ، جنگ بین حق و باطل است. هر كس بهتر پایداری و مقاومت كند پیروز است. ما حرف‌هایمان قانونی، منطقی و بر پایه حق است. ما بر اساس آموزه‌های دینی، انقلابی و عاشورایی خود بر حقمان می‌ایستیم.

حقیقت‌پور می‌افزاید: تا الان هم نشان داده‌ایم این ما بوده‌ایم كه آمریكایی‌ها را از كشور خارج كردیم، ما بودیم كه آمریكایی‌ها را از منطقه خارج كردیم و نگذاشتیم در سوریه، افغانستان، یمن و لبنان پیروز شوند. همین روند را هم ادامه می‌دهیم تا آمریكایی‌ها به جغرافیای سیاسی خود بازگردند.

این عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم و نهم با طرح این سؤال كه در این 40 سال كی آمریكایی‌ها لب ساحل ما آمدند و به ما گل دادند؟» می‌گوید: آن‌ها از همین ساحل هواپیمای مسافربری ما را پایین انداختند. اینكه الان با دو ناو به منطقه ما آمدند كه نباید قالب تهی كنیم. اتفاقاً ناو‌هایی كه به منطقه می‌آیند، تبدیل به اهداف متحرك نظامی نزدیك برای ما خواهند شد، اما این‌ها نمی‌فهمند.

حقیقت‌پور می‌افزاید: این‌ها كافی است یك غلط كنند. شروع این غلط با آنهاست، ولی تمام شدنش دست ماست. آن زمان باید مكتوب بنویسند غلط كردیم. زمین بازی را ما تعیین خواهیم كرد، زمان مبارزه را ما تعیین می‌كنیم، نوع سلاح مبارزه را ما تعیین خواهیم كرد، عمق درگیری را ما تعیین می‌كنیم. آمریكایی‌ها كافی است خطا كنند تا ببیند چه می‌شود.

او در پایان از ملت ایران تقاضا كرد در شرایط فعلی از تصمیم درست، انقلابی و به‌حق نظام جمهوری اسلامی پشتیبانی كنند؛ از دولت حمایت كنند تا بتواند پایداری كند و بایستد.