نبايد به خاطر شيطنت‎هاي آمريكا، در داخل كشور هم محدوديت ايجاد كنيم

تهران- ايرناپلاس- يك عضو شوراي عالي سياستگذاري اصلاح‎طلبان مي‎گويد: برحي جريان‎هاي داخلي دنبال تسويه ‎حساب‎هاي سياسي هستند و فكر مي‎كنند همچنان كه شيطنت‎هاي ترامپ در عرصه بين‎المللي وجود دارد، آن‎ها نيز بايد شرايط داخلي كشور را محدود كنند.

محمود ميرلوحي، فعال سياسي اصلاح‎طلب و عضو شوراي سياست‎گذاري اصلاح‎طلبان مي‎گويد: در حال حاضر ما در آستانه انتخابات هستيم و خرداد در شيپور انتخابات دميده مي‎شود. الان هم روز‌هاي آخري است كه بعضي مقامات دولتي براي كانديدا شدن بايد استعفا بدهند و براي انتخابات آماده شوند. از طرف ديگر بحران‎هاي بين‎المللي و مسائل داخلي، سال جاري را براي كل نظام، دولت و مجلس حساس كرده‎ است.

ميرلوحي اضافه مي‎كند: ما هم به‎عنوان جريان اصلاح‎طلب بايد با نگاه به تهديد‌هاي آشكار ترامپ، نظرمان را درباره برجام و بقا و دوام آن مطرح كنيم. دو نظريه در حال حاضر وجود دارد: جريان دلواپسان اين روز‌ها انتظار دارند با توجه به تهديد‌هاي ترامپ و تيم ب، همه سكوت كنند و ميدان را دست آنان بدهند. متأسفانه مي‌بينيد كه همچنان بر طبل برخي اختلاف‌ها مي‎كوبند. برخي اصلاح‎طلبان هم مي‎گويند وقتي ما اعتقاد داريم براي اينكه برجام آسيب نبيند بايد به آن ادامه دهيم و يا مذاكره كنيم، پس در داخل كشور هم با گروه‎هاي ديگر گفت‎وگو كنيم.

اين فعال سياسي اصلاح‎طلب معتقد است هنوز برخي گروه‎ها از اختلافات دست برنمي‎دارند و حاضر نيستند با برخي اصلاح‎طلبان مذاكره و گفت‎وگو كنند. يعني همانطور كه ما مي‎گوييم با ترامپ مذاكره نمي‎كنيم، آن‎ها هم در داخل حاضر به مذاكره نيستند. درحالي كه به نظر من اين مسائل داخلي بايد حل شود و اين حرف‎ها و تهمت‎پراكني‎ها را كنار بگذارند.

او در ادامه تصريح مي‎كند كه الان برخي جريانات داخلي دنبال تسويه‎ حساب‎هاي سياسي هستند و فكر مي‎كنند همچنان كه شيطنت‎هاي ترامپ در عرصه بين‎المللي وجود دارند، آن‎ها نيز شرايط داخلي كشور را محدود كنند. حتي ممكن است بگويند نظارت استصوابي هم تعديل نشود. درحالي كه فضاي كشور بايد همان‌طور كه رئيس‌جمهور در ديدار با سياسون مطرح كردند، باز شود. اگر عكس آن عمل كنيم، مردم هم مشاركت نمي‎كنند و در روز انتخابات خانه‌‎نشين مي‎شوند و تنها افرادي با رأي محدود وارد مجلس مي‎شوند كه ديگر اثري نخواهند داشت.

اين عضو شوراي عالي سياست‎گذاري اصلاح‎طلبان تأكيد مي‎كند: نبايد به خاطر شيطنت‎هاي آمريكا، در داخل كشور هم محدوديت ايجاد كنيم. اگر مي‎خواهيم منسجم عمل كنيم، راهش اين است كه در داخل، اتحاد و تفاهم فراهم و گله‎مندي‎ها كنار گذاشته شود.

ميرلوحي در ادامه مي‎افزايد: ما به جز حضور و مشاركت مردم اسلحه ديگري نداريم؛ بنابراين تا دير نشده مراكز و مراجع مربوطه محدوديت‎ها را كنار بگذارند و به سراغ گفت‎وگو و مذاكره و تفاهم داخلي بروند.