شورای عالی اصلاح‌طلبان برای ائتلاف در انتخابات به نتیجه نرسیده است

تهران- ایرناپلاس- یك عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‎طلبان می‎گوید كه این شورا هنوز درباره ائتلاف در انتخابات آینده به نتیجه خاصی نرسیده ‎است.

محمدرضا عارف، رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‎طلبان به‌تازگی در جمع گروهی از اعضای انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی اصفهان گفته ‎است: اصلاح‎طلبان در انتخابات 98 مجلس ائتلاف نمی‎كنند.

آذر منصوری، فعال سیاسی اصلاح‎طلب و عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‎طلبان به ایرناپلاس در این باره توضیح می‌دهد: شورای عالی درباره چگونگی مشاركت و نوع ائتلاف‎ها هنوز به بحث‎ و جمع‎بندی خاصی نرسیده است.

منصوری در ادامه با اشاره به اینكه برنامه شورای عالی، مشاركت فعال در انتخابات است، تصریح می‎كند: این‎ها مباحثی است كه هم احزاب اصلاح‎طلب در تشكیلات خود باید به جمع‌بندی برسند و هم در شورای عالی روی آن توافق شكل گیرد.

این عضو شورای عالی اصلاح‎طلبان در ادامه می‎افزاید: این‎كه ائتلاف‎ها چگونه و در چه سطوحی باشد، به فضای سیاسی كشور و به‌خصوص نوع مواجهه شورای نگهبان در مورد بررسی صلاحیت‎ها، بستگی دارد.

این فعال سیاسی اصلاح‎طلب می‎گوید: برای تصمیم‎گیری درباره نوع حضور اصلاح‎طلبان در انتخابات مجلس یازدهم باید با توجه به انتخابات 92، 94 و 96، همچنین میزان اثرگذاری نهادهای برآمده از این سه انتخابات در تحولات كشور، به جمع‎بندی رسید.

او همچنین اضافه می‎كند كه با توجه به در كنار هم قرار دادن این متغیرها و نوع مواجهه نهادهای نظارتی با اصلاح‌طلبان باید در مورد ائتلاف یا ائتلاف‌های احتمالی تصمیم گرفت.

** عدم ائتلاف در انتخابات آینده، نظر شخصی عارف است

یك عضو دیگر شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان هم در گفت‌وگو با ایرناپلاس درباره اظهار‌نظر اخیر محمدرضا عارف، رئیس شورای عالی اصلاح‎طلبان مبنی‌بر اینكه اصلاح‎طلبان در انتخابات 98 با اصولگرایان معتدل ائتلاف نمی‎كنند گفت: شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‎طلبان هفته قبل جلسه‎ای درباره انتخابات آینده داشتند، اما هنوز به سازوكار نهایی نرسیدند.
او در ادامه بیان كرد: درواقع این حرف آقای عارف كه اصلاح‎طلبان ائتلاف نمی‎كنند نظر شخصی ایشان بوده ‎است. چون چنین چیزی در شورای عالی اصلاح‎طلبان به نتیجه نرسیده است.

شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‎طلبان در سال 94 و پیش از انتخابات مجلس دهم شكل گرفت و وظیفه آن نیز تعیین تكلیف برای كاندیدای اصلاح‎طلبان در این انتخابات بود. البته این شورا با از سرگذشتن انتخابات مجلس، به كار خود ادامه داد و حالا هم شورای عالی قرار است برای انتخابات مجلس 98 اصلاح‎طلبان تصمیم‎گیری كند. عبدالواحد موسوی لاری، محمود صادقی، الهه كولایی، الهام فخاری، حسن رسولی، محمود میرلوحی و محسن رهامی از اعضای فعلی شورای مركزی این شورا هستند و محمدرضا عارف، رئیس فراكسیون امید مجلس شورای اسلامی نیز ریاست آن را بر عهده دارد.