مسئولان فشافویه، هنوز زمینه بازدید از زندان را فراهم نمی‌کنند

تهران- ایرناپلاس- یک نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در واکنش به قتل یک زندانی سیاسی در بند عمومی زندان فشافویه، می‌گوید: مسئولان زندان فشافویه، هنوز نه اجازه و زمینه بازدید از این زندان را فراهم کرده‎اند و نه جلسه‎ای با نمایندگان مجلس برگزار کرده‎اند.

محمود صادقی، عضو فراکسیون امید و نماینده مردم تهران درباره ماجرای قتل یک زندانی سیاسی در بند عمومی زندان فشافویه به ایرناپلاس می‌گوید: مسئولان زندان فشافویه نه اجازه و زمینه بازدید از زندان را فراهم کرده‌اند و نه خودشان جلسه‌ای با نمایندگان برگزار کرده‌اند.

صادقی همچنین اضافه می‌کند: من بارها به صورت کتبی، شفاهی، فردی و گروهی درخواست بازدید از زندان فشافویه را داده‌ام، اما هنوز مسئولان آن جوابی نداده‌اند.

این نماینده مجلس همچنین تصریح می‌کند که من بارها، کتبی و شفاهی، با رئیس سازمان زندان‌ها صحبت کرده‌ام. اما هربار رسیدگی به این درخواست را به بعد موکول کرده‌اند و درخواست من به نتیجه‌ای نرسیده‎ است.

امروز محمدهادی عرفانیان کاسب، وکیل علیرضا شیرمحمدعلی به ایرناپلاس خبر داد که موکلش با بیش از ۳۰ ضربه چاقو به قتل رسیده است.

وکیل شیرمحمدعلی اضافه می‌کند: جرم ایشان امنیتی-سیاسی است، چون قانون بر تفکیک زندانیان تأکید دارد، من نمی‌دانم چرا ایشان را به زندان فشافویه منتقل کردند. ایشان به همین دلیل، قبل از سال به همراه یکی دیگر از هم‌بندی‌های خود که فکر می‌کنم نامشان برزان محمدی بود اعتصاب غذا کردند، اما با قول مساعدت نماینده دادستان این اعتصاب غذا شکست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha