توضیحات جمالی درباره چالش‌های انتخاب رئیس جدید کمیسیون امنیت ملی مجلس

تهران- ایرناپلاس- نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره جزئیات جلسه انتخاب ذوالنور به ریاست این کمیسیون می‌گوید: هفته گذشته ۱۲-۱۳ نفر از موافقان ایشان بعد از یک جلسه استمزاجی با تأخیر در جلسه اصلی حاضر شدند و دیگر دوستان در اعتراض جلسه را ترک کردند و ایشان به‌رغم پیش‌بینی ۱۲ رأی موافق، با ۱۱ رأی انتخاب شدند.

محمدجواد جمالی نوبندگانی، عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره جزئیات جلسه انتخاب مجتبی ذوالنوری به ریاست این کمیسیون و عدم انتخاب فلاحت‌پیشه می‌گوید: هفته گذشته یک جلسه استمزاجی با حضور ۱۲ یا ۱۳ نفر از نمایندگان و آقای ذوالنوری نماینده قم برگزار شد و این عده قصد داشتند به ایشان رأی دهند. بنا بود سپس در جلسه اصلی، تصمیم‌گیری و رأی‌گیری کنند که گروه دیگری از برادران که در جلسه رسمی حضور داشتند، در اعتراض به طولانی شدن روند کار، جلسه را ترک و انتخابات برگزار نشد.

این عضو کمیسیون در پاسخ به اینکه چه کسانی جلسه را ترک کردند، تصریح می‌کند: کسانی که بنا داشتند به آقای ذوالنوری رأی دهند در سالن مقابل کمیسیون ایستاده بودند و با تأخیر وارد جلسه کمیسیون شدند. دیگر اعضای کمیسیون در اعتراض به تأخیر آنان، جلسه را ترک کردند.

جمالی در پاسخ به اینکه یعنی جلسه از نصاب افتاده بود که انتخابات برگزار نشد، می‌گوید: بله از نصاب رأی‌گیری افتاده بود.

وی ادامه می‌دهد: در انتخابات روز گذشته کمیسیون نیز آقای ذوالنوری ۱۱ رأی داشتند، هرچند پیش‌بینی می‌شد ۱۲ رأی داشته باشند. آقای فلاحت‌پیشه ۱۰ رأی داشتند، یک رأی هم باطله اعلام شد و آقای دکتر صفاری نطنزی نیز به دلیل بیماری در جلسه حضور نداشتند.

این در حالی است که هفته گذشته، علیرضا رحیمی، طی توییتی از آبستراکسیون طیف مقابل حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس پیشین این کمیسیون خبر داده و نوشته بود: «مدلی جدید از آبستراکسیون را طیف مقابل فلاحت‌پیشه امروز در کمیسیون امنیت ملی به نمایش گذاشتند، بی‌آنکه متهم به آبستراکسیون شوند!! برای برگزاری انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون، تأخیر ۲۵ دقیقه‌ای در ورود به جلسه، علی‌رغم حضور سایر اعضا، منجر به نرسیدن نصاب رسمیت جلسه شد.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =