۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۰
کد خبرنگار: 1909
کد خبر: 83368038
T T
۰ نفر
۳۰ ماه حبس تعزیری، حکم دادگاه تجدیدنظر برای لیلا حسین‌زاده

تهران- ایرناپلاس- با رای دادگاه تجدیدنظر، محکومیت یکی از دانشجویان بازداشت شده بعد از اعتراضات دی‌ماه سال ۹۶ به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی به ۳۰ ماه حبس تعزیری کاهش یافت.

امیر رئیسیان، وکیل لیلا حسین‌زاده درباره حکم دادگاه تجدیدنظر این دانشجوی دانشگاه تهران به ایرناپلاس می‌گوید: امروز حکم موکلم لیلا حسین‌زاده در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ایشان ابلاغ شد. در رأی قطعی صادره از این شعبه، بر اساس اتهامات، حکمِ صادره در دادگاه بدوی تأیید شد. اما خوشبختانه بخشی از مجازات کسر شده و مجازات پنج سال حبس (قابل اجرای) ایشان به ۳۰ ماه حبس، کاهش پیدا کرده است.

وی ادامه می‌دهد: اگرچه کماکان این حکم از نظر موازین حقوقی و انطباق موضوع با قوانین، مورد نقد ما قرار دارد، اما به هر ترتیب نشان‌دهنده توجه دادگاه محترم تجدیدنظر به حق دفاع و دلایل و مدافعات است. ضمناً ما هنوز از طریق دیوان و اعاده دادرسی امیدوار به نقض اساس حکم هستیم و این تقاضا را طرح و تعقیب خواهیم کرد.

این فعال دانشجویی در دادگاه بدوی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی احمدزاده، به شش سال حبس تعزیری (پنج سال به اتهام اجتماع و تبانی و یک سال به اتهام تبلیغ علیه نظام) محکوم شده بود. دادگاه تجدیدنظر اول او در ۳۰ مهر ۹۷ و دادگاه تجدیدنظر دوم او در ۲۴ اردیبهشت ۹۸ در شعبه ۳۶ تجدیدنظر دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی زرگرنژاد برگزار شد که امروز به صدور رأی نهایی یعنی تأیید اساس حکم و کاهش مجازات به ۳۰ ماه حبس تعزیری انجامید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha