۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۶
کد خبرنگار: 1893
کد خبر: 83370862
۰ نفر

برچسب‌ها

ایران و آرایش جنگی، با حضور علایی، فواد ایزدی و جاوید قربان‌اوغلی

تهران- ایرناپلاس-نشست ایران و آرایش جنگی با حضور و سخنرانی دکتر حسین علایی، دکتر فواد ایزدی و جاوید قربان اوغلی برگزار می شود.

این نشست با هدف بررسی راهبرد مفید و موثر در شرایط کنونی کشور، روز یکشنبه ۹ تیر ماه، ساعت ۱۷ با همکاری گروه روابط بین‌الملل انجمن اندیشه و قلم و پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برگزار می‌شود.

در پیش درآمد این نشست آمده است:
با گذشت بیش از یک سال از خروج یکجانبه آمریکا از برجام و تشدید گام به گام تحریم‌ها، شرایط خاصی بر کشور حاکم شده است. از یک سو تحریم‌های ظالمانه اقتصادی آثار منفی خود را بر زندگی مردم گذاشته و همزمان جنگ لفظی مقامات ایالات متحده علیه کشورمان بالا گرفته و به تعبیر رهبر انقلاب، دشمن از لحاظ اقتصادی و سیاسی آرایش جنگی گرفته و ملّت ایران هم بایستی آرایش مناسب بگیرد.
در عین حال لحن و مواضع عملکرد ترامپ و دیگر مسوولان آمریکایی کند و تند می‌شود و از تهدید به حمله و تشدید به تحریم تا دعوت به مذاکره و ادعای دلسوزی در رفت و آمد است. در این شرایط تحرکات دیپلماتیک چون سفر نخست وزیر ژاپن به ایران و نظایر آن شدت گرفته و در هفته‌های اخیر سه رویداد نظامی به فاصله نزدیک شامل انفجار نفتکش‌ها در فجیره و دریای عمان و سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا فضا را ملتهب‌تر کرده است.

اکنون پرسش اینجاست:
آمریکایی‌ها چه برنامه‌ای برای ایران دارند و چشم‌انداز تاثیر اقداماتشان چه خواهدبود؟
ایران چه گزینه‌هایی روی میز دارد و بهترین راهبرد در شرایط کنونی چیست؟
آیا جنگ با ایران گزینه‌ای محتمل است و در قبال آنچه باید کرد؟

پاسخ به پرسشهایی از این دست را در نشست ایران و آرایش جنگی با حضور دکتر حسین علایی، کارشناس مسایل راهبردی و موسس نیروی دریایی سپاه، دکتر فواد ایزدی، کارشناس مسایل آمریکا و جاوید قربان اوغلی، کارشناس سیاست خارجی و سفیر پیشین ایران در آفریقای جنوبی و الجزایر پی خواهیم گرفت.

این نشست روز یکشنبه ۹ تیر ساعت ۱۷ در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات واقع در خیابان ولی‌عصر، نرسیده به میدان ولی عصر (عج)، خیابان دمشق برپا می شود و ورود کلیه کارشناسان و علاقمندان در آن آزاد است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =