۱۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۷
کد خبرنگار: 1778
کد خبر: 83383226
۰ نفر
انتخابات شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه دامغان تأیید نشد

تهران-ایرناپلاس- انتخابات انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه دامغان که به‌تازگی برگزار شده است، مورد تأیید مسئولان این دانشگاه قرار نگرفته و ادامه فعالیت این تشکل را دچار اشکال کرده است.

به گفته مهدی حسینخانی، دبیر این انجمن، هیئت نظارت دانشگاه دامغان به دو دلیل این انتخابات را باطل اعلام کرده است: یکی در رابطه با تفسیر اساسنامه این انجمن و دیگری شرطِ حضور دو عضو خانم در شورای مرکزی؛ مواردی که به نظر وی هیچ‌کدام دارای وجاهت قانونی نیستند.

حسینخانی در گفت‌وگو با ایرناپلاس، ضمن تأکید بر این نکته که «طبق اساسنامه انجمن تنها مجمع عمومی این تشکل حق تفسیر مفاد قانونی را دارد و هیئت نظارت اگر ابهامی در هر کجای اساسنامه دارد، باید آن را به اطلاع مجمع عمومی برساند و کار تفسیر توسط این مجمع صورت بگیرد»، بیان کرد: «شرط حضور دو عضو خانم در اساسنامه فعلی وجود نداشته و این شرط مربوط به اساسنامه گذشته است که دو سال از اصلاح آن و تأیید اساسنامه جدید توسط هیئت نظارت بر دانشگاه می‌گذرد اما در حال حاضر، هیئت نظارت به اساسنامه‌ای استناد می‌کند که امضای معاون فرهنگی وقت را داشته باشد. در صورتی که در آیین‌نامه تشکل‌ها برای تصویب تغییرات اساسنامه صحبتی از امضای معاون فرهنگی به میان نیامده است.»

دبیر این انجمن با بیان این نکته که گواه تأیید اساسنامه جدید، عضویت تنها یک خانم در شورای مرکزی سال گذشته است، اظهار داشت که «اگر طبق قانون باید امضای معاون فرهنگی ضمیمه اساسنامه می‌بود، پس چرا دو سال بر مبنای همین اساسنامه انتخابات انجمن اسلامی بررسی شده است؟» ضمناً وی خاطرنشان کرد نامه‌ای از سوی هیئت نظارت به آنها داده نشده که اعلام کند از این به بعد اساسنامه قبلی مدنظر است.

همچنین بنا به گفته دبیر این انجمن، شورای مرکزی منتخب سال قبل به استناد اساسنامه مصوب و همچنین تصمیم مجمع عمومی این تشکل تا تأیید انتخابات به کار خود ادامه خواهد داد.

رئیس دانشگاه دامغان که ریاست هیئت نظارت دانشگاه را هم بر عهده دارد، پاسخ در این زمینه را منوط به مکاتبه با دبیرخانه هیئت نظارت کرد و ایرنا منتظر پاسخ مسئولان دانشگاه در رابطه با این مسئله است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =