۱۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۳
کد خبرنگار: 1893
کد خبر: 83390154
۰ نفر
کیانوش راد: انصاف حکم می‌کند اصولگرایان هم از دولت حمایت کنند

تهران- ایرناپلاس- نماینده پیشین اهواز درباره ضرورت حمایت از دولت در شرایط فعلی کشور می‌گوید: اصلاح‌طلبان و اصولگرایان باید از دولت پشتیبانی کنند. البته انتقاد از دولت بحث دیگری است و همواره می‌تواند برای هر دولتی مفید باشد، اما در شرایط فعلی باید محدودیت‌های دولت را نیز در نظر گرفت.

محمد کیانوش‌راد، عضو حزب اتحاد ملت درباره مواضع احزاب و جریان اصلاحات نسبت به دولت در شرایط فعلی، به ایرناپلاس می‌گوید: دولت در شرایط کنونی، موقعیت سختی را هم به لحاظ بین‌المللی هم به لحاظ داخلی که خود منتج از شرایط خارجی است و منجر به معضلات اقتصادی شده، تجربه می‌کند. امروز به‌هیچ‌عنوان نه‌تنها اصلاح‌طلبان، بلکه در حالت منصفانه اصولگرایان نیز به سبب جنگ اقتصادی آمریکا با ایران، برای حفظ امنیت ملی نباید به دلیل اختلاف‌نظر با دولت اقدام جانبدارانه‌ای انجام دهند.

وی ادامه می‌دهد: لذا اصلاح‌طلبان و اصولگرایان هر دو باید از دولت پشتیبانی کنند. البته انتقاد از دولت بحث دیگری است و همواره می‌تواند برای هر دولتی مفید باشد، اما در شرایط فعلی باید محدودیت‌های دولت را نیز در نظر گرفت.

نماینده پیشین مجلس درباره اینکه راهکار برون‌رفت از چنین شرایطی چه چیزی می‌تواند باشد، تصریح می‌کند: اگرچه در حال حاضر بخش عمده‌ای از تصمیمات و اقدامات در نظام، معطوف به برجام است، اما همه دست‌اندرکاران حاکمیتی باید توجه داشته باشند، غلبه بر فشارهای خارجی مبتنی بر توان داخلی، همبستگی داخلی و انسجام اجتماعی است.

کیانوش راد توضیح می‌دهد: معتقدم اگر بستر انسجام داخلی فراهم شود، می‌توانیم بر تهدیدهای خارجی غلبه کنیم. شیوه رفتاری قوه قضاییه و نهادهای امنیتی در شرایط کنونی و در آستانه انتخابات مجلس باید به‌گونه‌ای باشد که امکان فعالیت بیشتر جریان‌های سیاسی فراهم شود. باید محدودیت‌های سیاسی و بهانه‌هایی که به‌واسطه آن‌ها با جریان‌های سیاسی برخورد می‌شود، کاسته شود.

وی می‌افزاید: برخلاف اظهارات سخنگوی قوه قضاییه که منکر حضور مجرم سیاسی در کشور می‌شود، باید گفت تعداد زیادی از فعالان سیاسی ما در زندان به سر می‌برند و نحوه برخورد با برخی از آنها و حصری که برای آنها در نظر گرفته شده است، گویای آن است که اگر ما بخواهیم به همبستگی داخلی دست یابیم، باید زمینه رفع برخورد با جریان‌های سیاسی و فرصت برابر برای طرح دیدگاه‌ها در صداوسیما را فراهم کنیم. در یک‌کلام، تمام نهادهایی چون قوه قضاییه، نهادهای نظامی، بسیج، شورای نگهبان که کارکرد حزبی ندارند، همکاری کنند تا جامعه با اعتماد بیشتری به حمایت از دولتمردان بپردازد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =