۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۷
کد خبرنگار: 1893
کد خبر: 83415219
۹ نفر
زمان قرعه‌کشی و برگزاری بازی‌های لیگ نوزدهم را مشخص کنید

تهران- ایرناپلاس- برخلاف فصول گذشته رقابت‌های لیگ برتر، نه‌تنها زمان شروع آن، بلکه زمان قرعه‌کشی نیز مشخص نشده و سازمان لیگ علت آن را تجهیز نشدن ورزشگاه‌ها اعلام کرده است.

در سال‌های اخیر عادت کرده بودیم در این روزها شاهد برگزاری قرعه‌کشی لیگ برتر باشیم، آن هم با هماهنگی‌های لازم با کارلوس کی‌روش! اما، در غیاب کی‌روش و تا امروز هیچ خبری از زمان شروع بازی‌ها و قرعه‌کشی آن نیست. جالب آن که پیش از این، سازمان لیگ تأکید داشت رقابت‌های لیگ نوزدهم را دهم مرداد ماه برگزار کند و حتی بازی ذوب‌آهن، تنها نماینده ایران در مسابقات حذفی لیگ قهرمانان آسیا زودتر از موعد مقرر انجام شود که این اتفاق تاکنون رخ نداده است.

آخرین لحظه

سعید فتاحی، مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در این باره می‌گوید: «باید ساختار ایمنی و امنیتی ورزشگاه‌ها با گیت گذاری، شماره‌گذاری صندلی‌ها، نصب دوربین مداربسته و بلیت‌فروشی الکترونیکی انجام شود تا مسابقات را شروع کنیم.» این موضوع تازه‌ای نیست و این اتفاق باید زودتر از اینها پیش‌بینی و انجام می‌شد. این که چرا عادت کرده‌ایم همه کارها را در آخرین لحظه انجام بدهیم خود نیز جای سؤال دارد. یعنی کمیته برگزاری این بازی‌ها نباید قبل از پایان بازی‌های لیگ هجدهم به این موضوع می‌پرداخت؟

اطلاع‌رسانی

سازمان لیگ تأکید دارد از دو ماه پیش برای رفع مشکلات ورزشگاه‌ها به باشگاه‌ها اطلاع‌رسانی کرده و مدیران باشگاه‌ها می‌توانستند با مسئولان مربوطه از جمله وزارتخانه و اداره کل ورزش و جوانان استان‌های خود نشستی داشته و با تعامل، آن را برطرف کنند تا رقابت‌های لیگ برتر در موعد مقرر آغاز شود. ظاهراً سازمان لیگ ما فراموش کرده که اگر باشگاهی به‌طور جدی به بحث ایمنی و امنیتی ورزشگاه‌ محل بازی خود نپرداخته، دلیل آن عدم مالکیت آن باشگاه در ورزشگاه‌ مذکور بوده است.

ورزشگاه اختصاصی

اکثر تیم‌های حاضر در لیگ برتر ما ورزشگاه اختصاصی ندارند! به‌عنوان مثال، ورزشگاه آزادی محل انجام بازی‌های استقلال و پرسپولیس بوده، اما مالک این ورزشگاه وزارت ورزش و جوانان است. سازمان لیگ به جای صحبت با مدیران این دو باشگاه باید با وزارت ورزش و جوانان درباره این موضوع صحبت کند. باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس بابت بازی‌های خود در این ورزشگاه پول می‌دهند، آیا هزینه ایمنی و امنیتی ورزشگاه‌ها با گیت گذاری، شماره‌گذاری صندلی‌ها، نصب دوربین مداربسته و بلیت‌فروشی الکترونیکی هم بر عهده این دو باشگاه است؟

اعلام آمادگی

نکته مهم این است که تاکنون هیچ باشگاهی به‌صورت رسمی آمادگی ورزشگاه خانگی خود را با ایجاد الزامات مورد نظر این سازمان اعلام نکرده و در صورت اعلام آمادگی اکثریت باشگاه‌ها به سازمان لیگ، این سازمان بلافاصله پس از بازدید مجدد، اقدامات اولیه را جهت آغاز مسابقات انجام خواهد داد و اگر باشگاهی نتواند ورزشگاه خود را آماده کند، بازی‌های خانگی تیمش تا تجهیز ورزشگاه، در شهر و استان بی‌طرف و بدون حضور تماشاگر برگزار خواهد شد.

مشکل بزرگ فوتبال ما

مشکل بزرگ فوتبال ما این بوده که قصد داریم ادای ساختار و سازماندهی لیگ‌های معتبر اروپایی را در بیاوریم، در حالی‌که اطلاعات کافی را درباره آن نداریم و به بن‌بست می‌خوریم. این که بخواهیم ورزشگاه‌های خود را تجهیز کنیم کار بسیار خوبی است، اما چند تیم حاضر در رقابت‌های این فصل لیگ برتر صاحب ورزشگاه اختصاصی هستند؟ بدون تردید به تعداد انگشتان یک دست هم نمی‌رسند، پس نباید از کشورهای صاحب فوتبال مثال بزنیم.

بلاتکلیفی تیم‌ها

برای انجام کارهای بزرگ به آدم‌های بزرگ نیاز است! متأسفانه آدم‌های بزرگ و کار بلد خارج از گود هستند و افرادی جای آنها در این اریکه قرار گرفته‌اند که تنها حرف می‌زنند و توانایی انجام آن را ندارند. آنها حتی نمی‌دانند باید از کجا شروع کنند و به کجا برسند! نتیجه آن می‌شود که تاریخ برگزاری لیگ نامشخص و تیم‌هایی که کلی هزینه آماده‌سازی خود را کرده‌اند، بلاتکلیف هستند و دیگر آن انگیزه روزهای آغازین خود را ندارند.

بهتر است سازمان لیگ قرعه‌کشی لیگ نوزدهم را هرچه زودتر برگزار و تاریخ انجام بازی‌ها را مشخص کند تا تمام‌ باشگاه‌های حاضر در پیکارهای این فصل از بلاتکلیفی خارج شوند و تیم‌هایی که ورزشگاهشان تجهیز نشده، بازی‌های خانگی خود را در شهر یا استان بی‌طرف، اما با حضور تماشاگر برگزار کنند. از همان شروع مانع حضور تماشاگران در ورزشگاه نشویم و این رویه را به موارد خاص محدود کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =