۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۳
کد خبرنگار: 1911
کد خبر: 83417681
۰ نفر
جنون اسماعیل شاهرودی در شماره دوم وزن دنیا

تهران- ایرناپلاس- شماره‌ دوم مجله‌ «وزن دنیا» رسانه‌ شعر ایران با تیتر یک «دیوانه‌ شعر» و گزارشی تحقیقی درباره جنون اسماعیل شاهرودی و نسبت آن با شعر او، منتشر شد.

در شماره دوم وزن دنیا، این ماهنامه تخصصی شعر طبق وعده‌اش باز به سراغ ۱۰ استان کشور رفته است تا با انتشار اشعار منتخب شاعران این استان‌ها در کنار شاعران استان تهران، وضعیت موجود شعر فارسی را در بخش‌هایی از ایران بازتاب دهد.

در این شماره می‌توانیم شعرهایی از استان‌های تهران، اردبیل، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، کردستان، کرمان، مازندران، مرکزی، هرمزگان و همدان بخوانیم. دو بخش «هم‌زبانان» و «آن‌سوی مرزها» نیز خود منظری است به‌سوی آثار شاعران کشورهای فارسی‌زبانی چون افغانستان و تاجیکستان و شعر شاعرانِ ایرانی خارج از کشور.

این پرونده‌ها را نیز می‌توانید در این مجله بخوانید: پرونده‌ای درباره «رد جنون در زندگی و شعر اسماعیل شاهرودی»، با گوشه چشمی بر سرگذشت او در بیمارستان مهرگان، پرونده خواندنی و مفصلی برای کتاب «بیژن الهی، تولید جمعی شعر و کمال ژنریک» نوشته‌ علی سطوتی‌قلعه و پرونده‌ای درباره مجموعه شعر «آن حیوان» از مازیار نیستانی که در جایزه دوسالانه ادبی بوشهر برگزیده شده است.

شماره دوم «وزن دنیا»، در ۲۶۴ صفحه و به قیمت ۴۰ هزار تومان از امروز در کتاب‌فروشی‌ها و کیوسک‌های مطبوعاتی معتبر در دسترس علاقه‌مندان و مخاطبان شعر است.

مدیر مسئول و صاحب امتیاز «وزن دنیا» پوریا سوری است و زیر نظر شورای سردبیری متشکل از علی مسعودی‌نیا، پوریا سوری و فرزام حسینی منتشر می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =