۹ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۴۶
کد خبرنگار: 1893
کد خبر: 83420024
۰ نفر
مسوول نهاد نمایندگی رهبری: سخنانم تحریف شد، تکثر را می‌پذیریم

تهران- ایرناپلاس- رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها در واکنش به انتساب سخنانی به وی درباره «گزارش رفتار غیرانقلابی استادان» با تکید بر پذیرش تکثر، از آنچه «تقطیع و تحریف» سخنانش خواند، انتقاد کرد.

حجت‌الاسلام مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها عصر امروز با انتشار مطلبی در صفحه اینستاگرام خود، آنچه اخیرا به نقل از وی در فضای مجازی منتشرشده را نادرست خواند و توضیح داد: در چند هفته گذشته جلسات متنوع و پرثمری با طیف‌های مختلف اساتید کشور در خصوص موضوعات متنوع سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور ناظر به اسناد بالادستی و مانیفست گام دوم انقلاب داشتم. تنوع نظرات و دیدگاه‌ها در موضوعات مختلف سبب پویایی بحث‌ها در جلسات بود. بی‌تردید اکثریت جامعه‌ی استادی نسبت به مسائل اصلی جامعه دغدغه‌مند هستند و این نگاه مجموعه نهاد است.

وی با بیان این که «پیشنهاد همیشگی نهاد هم پذیرش تکثر و تلاش برای هم افزایی روی محور های مشترک است» ادامه داد: چه فاصله معناداری است میان این اکثریت دغدغه‌مند با اقلیت محضی که ساحت علم را با توهین و هتاکی به مقدسات آلوده می کنند و شاید تعدادشان به اندازه انگشتان دو دست هم نباشد. 

مسوول نهاد نمایندگی رهبری با تحریف شده خواندن متنی که اخیرا در شبکه‌های اجتماعی به نقل از او منتشر شده، توضیح داد: آنچه در پاسخ به سوال دانشجوی عزیزی که از توهین و هتاکی به مقدسات یا رفتار خلاف اخلاق و عرف توسط برخی اساتید گلایه داشت، خواستم این بود که به جای اقدام شخصی یا اعلان عمومی که قطعا زیان آفرین است؛ مسئولان را در جریان قرار دهند که متاسفانه به گونه‌ی دیگری بازتاب یافت.


اخیرا یکی از خبرگزاری‌ها سخنرانی مسوول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها در دوره آموزشی و تشکیلاتی حیات طیبه ویژه فعالان دانشجویی دانشگاه‌های آزاد اسلامی سراسر کشور را اینچنین بازتاب داده بود:

«رستمی با بیان اینکه بخشی از افرادی که در محیط دانشگاهی حضور دارند، از نظر علمی یا ارزش‌های اسلامی و انقلابی شایسته نیستند، اظهار کرد: بودن این افراد در کنار خیل عظیم استادان مومن و معتقد پذیرفته نیست.

وی با بیان اینکه دانشجویان در مواردی که با بی‌سوادی و یا رفتار غیرانقلابی استادان مواجه می‌شوند، به مسئولان اطلاع دهند، افزود: واگذاری بسیاری از مشکلات جامعه به نهادهای نظارتی و سازمان‌های موجود ممکن است ناکارآمدی به دنبال داشته باشد؛ اما هرجا دانشجویان ورود کرده‌اند، رویدادهای خوبی رخ داده است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه مسئولان دفتر مقام معظم رهبری وظیفه حمایت از ارزش‌های انقلابی و اسلامی را دارند، تصریح کرد: دانشجویان هرجا ناکارآمدی رخ داد، به دفاتر نمایندگی اطلاع دهند.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =