عده‌ای تصمیماتشان را به رئیس دولت اصلاحات و دکتر عارف تحمیل می‎کنند

تهران- ایرناپلاس- یک عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان می‎گوید: تصور ما بر این است که عده‎ای تصمیمات خودشان را به آقای خاتمی و دکتر عارف تحمیل می‎کنند و برای مشروعیت بخشیدن به سیاست‌هایشان، خودشان را پشت آقای خاتمی و آقای دکتر عارف پنهان می‎کنند.

سعید نورمحمدی، فعال سیاسی اصلاح‎طلب و عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان درباره صحبت‎های اخیر صادق خرازی، دبیرکل این حزب مبنی‌بر عدم انسجام در اردوگاه اصلاح‎طلبی و احتمال پیوستن این حزب به یک ائتلاف جدید می‎گوید: در حال حاضر، حزب ندا عضو شورای هماهنگی احزاب اصلاح‎طلب و شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان است و نماینده حزب، آقای دکتر چمبر در جلسات هر دو شورا شرکت می‌کنند.

نورمحمدی همچنین تأکید می‎کند که حزب ندا به‌جز شورای‌عالی و شورای هماهنگی در ائتلاف جدیدی چه درون جریان اصلاحات و چه بیرون این جریان، شرکت نکرده ‎است.

این فعال سیاسی اصلاح‎طلب اضافه می‎کند که صحبت‎های دکتر خرازی پیرامون پیشنهادهایی برای ائتلاف مطرح شده ‎است.

این عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در توضیح انتقادات خرازی می‎گوید: دغدغه‌هایی در جریان اصلاحات وجود دارد که به‎طور مشخص در شورای هماهنگی احزاب اصلاح‎طلب هم مطرح شده‎ است و آن هم این نگرانی است که برخی افراد، بیرون از جمع احزاب اصلاح‎طلب برای آنها تصمیم می‎گیرند. کما این‎که شورای‌عالی در دوره جدید، بدون اطلاع و مشورت با احزاب این شورا شکل گرفت.

او همچنین بیان می‎کند: ندای ایرانیان اولین حزبی بود که نسبت به این مسئله انتقاد کرد و هم در شورای هماهنگی احزاب، شورای‌عالی، در دیدار با آقای خاتمی و هم دکتر عارف انتقاداتش را مطرح کرد. تصور ما بر این است که عده‎ای تصمیمات خودشان را به آقای خاتمی و دکتر عارف تحمیل می‎کنند و برای مشروعیت بخشیدن به سیاست‌هایشان خودشان را پشت آقای خاتمی و دکتر عارف پنهان می‎کنند. این نکات را به هر دو بزرگوار هم گفته‎ایم و خواهان توجه بیشتر به احزاب و اثرگذاری آنها در مناسبات درون جریانی شده‎ایم.

اخیراً صادق خرازی، دبیرکل حزب ندای ایرانیان در گفت‎وگو با ایرنا گفته بود: متأسفانه در اردوگاه اصلاح‎طلبان صحبت‌هایی شنیده می‌شود که بیانگر افتراق است به شکلی که هر کس «مسئولیتش کمتر، افتراقش بیشتر» است. هر چند صدای واحدی هم از اردوگاه رقیب به گوش نمی‌رسد و چشم‌انداز و افق منسجمی نیز در جریان اصولگرایی دیده نمی‌شود.

خرازی درباره «جبهه اصلاح‌طلبان ایران اسلامی» و نقش آن در انسجام میان اصلاح‌طلبان، گفته بود: در حال بررسی کیفیت ورود به ائتلاف جدید اصلاح‌طلبی هستیم، اگرچه حزب ندای ایرانیان تاکنون تصمیمی برای پیوستن و هماهنگی با این «آقایان» اتخاذ نکرده است. ما برای پیوستن به هیچ ائتلافی به جمع‌بندی نرسیده‎ایم و در شرایط خاصی قرار داریم و به این موضوع که عده‎ای «پدرخوانده غیرحزبی» برای همه تصمیم بگیرند و به بقیه بگویند بفرمایید کار کنید، معتقد نیستیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =