۲۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۲
کد خبرنگار: 1893
کد خبر: 83480477
۰ نفر
سیاست‌های انتشار خبر و تصویر دوران جنگ، برای نخستین بار بررسی می‌شود

تهران- ایرناپلاس- نشست علمی بررسی سیاست‌های انتشار اخبار و تصویر دوران دفاع مقدس با عنوان «خاکریزها و خودکارهای خونین؛ واکاوی معیارهای نشر رسانه‌ای اطلاعات در دوره جنگ تحمیلی» با تحلیل و بیان تجربیات مسئولان نظامی و خبری دوران دفاع مقدس و عکاسان و خبرنگاران جنگ برگزار می‌شود.

این نشست در آستانه سی‌ونهمین سالگرد آغاز جنگ تحمیلی، بعدازظهر شنبه سی‌ام شهریورماه در محل پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت ارشاد برگزار می‌شود.
این نشست در پی واکاوی بررسی معیارهای انتشار اطلاعات و اخبار و تصویر در دوران دفاع مقدس است؛ موضوعی که با گذشت سه دهه از پایان جنگ، در قالب نشست علمی در کشور بررسی نشده است.

در پنل نخست، دکترحسین علایی از فرماندهان سپاه در دوران دفاع مقدس، دکتر حسین نصیری، مدیرعامل اسبق ایرنا و مدیر بین‌الملل ایرنا در دوران دفاع مقدس، حسن هانی‌زاده، نماینده ستاد تبلیغات جنگ در جنوب و مسئول دفتر ایرنا در اهواز در دوران دفاع مقدس و دکتر غلامعلی رجایی از مسئولان تبلیغات جنگ به بیان نظر و دیدگاه‌های خود می‌پردازند.

در پنل دوم کسانی که عملاً در صحنه کسب اطلاعات رسانه‌ای و انتشار آنها فعالیت داشتند، حضور خواهند داشت، یعنی خبرنگاران و عکاسان جنگ. در این پنل، محمدتقی روغنی‌ها، مدیرعامل سابق مؤسسه ایران و مسئول روابط عمومی سپاه در دوران دفاع مقدس، بهرام حسن‌زاده از مسئولان شورای اخبار جنگ، محمد تنکست، سردبیر گروه سیاسی ایرنا و خبرنگار دوران دفاع مقدس و همچنین سعید صادقی، محمود ظهیرالدینی و مجید کریمیان از عکاسان فعال و شناخته شده دوران دفاع مقدس به بیان تجربیات حرفه‌ای خود از این دوران می‌پردازند.

این نشست را «انجمن اندیشه و قلم» با همکاری «موسسه فرهنگی موج روز» و «پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی» در محل این پژوهشگاه در میدان ولی عصر(عج) خیابان دمشق برگزار می‌کنند. زمان این برنامه ساعت ۱۶ تا ۲۰ شنبه، ۳۰ شهریور است و ورود علاقه‌مندان به نشست آزاد است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =