۲۳ کارگر بازداشتی هپکو آزاد شدند

تهران- ایرناپلاس- ابوالفضل رنجبر، نایب‌رئیس شورای اسلامی کار شرکت هپکو در مورد آخرین تصمیمات دولت اظهار کرد: هیچ اطلاعات رسمی نداریم، اما در رسانه‌ها شنیده می‌شود که رئیس‌جمهوری دستور حل مسائل هپکو را داده است.

وی در گفت‌وگو با ایرناپلاس همچنین در مورد وضعیت بازداشتی‌ها و احضارشدگان این شرکت خبر داد: از ۲۹ نفر دستگیرشده، تا کنون ۲۳ نفر آزاد شده و ۶  نفر دیگر در بازداشت به سر می‌برند. همچنین در حال حاضر تقریباً ۱۰ تا ۱۱ نفر هم تحت تعقیب داریم. برای ۶ نفر بازداشتی، اتهام لیدری گفته شده که ما نمی‌دانیم یعنی چه؟

این فعال کارگری با بیان اینکه جمعاً ۴۰ نفر هستند که تحصن‌ها برای آنها دردسر درست کرده، اضافه کرد: کسانی هم که آزاد شده‌اند با وثیقه‌های سنگین ۲۰۰ و ۲۵۰ میلیون تومانی بوده است.

رنجبر با اشاره به اینکه در حال حاضر موضوع اصلی همه کارگران و شورای کارگری این است که برای این افراد تشکیل پرونده ندهند و به دنبال  مقصر اصلی باشند، گفت: الان وضعیت به‌گونه‌ای است که مصدومان این تحصن دیگر جرئت صحبت کردن با رسانه‌ها را ندارند. بعد از این، خواسته‌های کارگران مسئله تعیین تکلیف و مطالبه حقوق‌های معوقه است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =