همایش علمی بین‌المللی اربعین برگزار می‌شود

تهران-ایرناپلاس- همایش علمی بین‌المللی اربعین با حضور اندیشمندان و دانشگاهیان داخلی و خارجی، دوشنبه هفته جاری در تهران برگزار می‌شود.

وحید شالچی، دبیر  همایش علمی بین‌المللی اربعین گفت: اساتید حوزه و دانشگاه از کشورهای ایران، عراق، ترکیه، سوریه و لبنان در این همایش علمی در چهار محور «ابعاد کلامی و فقهی اربعین»، «ابعاد فرهنگی و رسانه‌ای»، «ابعاد جامعه‌شناختی و روان‌شناختی اربعین» و «موضوع زائران و میزبانان اربعین» بحث و تبادل‌نظر خواهند کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی با اشاره به نقش نخبگان در ترویج و تعمیق فرهنگ اربعین در جامعه افزود: این همایش علمی با همکاری ستاد مرکزی اربعین و به میزبانی دانشگاه علامه طباطبائی با هدف گسترش نگاه علمی و گفتمان‌ اربعین در فضای دانشگاهی کشور و انتقال مفاهیم ارزشمند آن به فضاهای علمی خارج از کشور برگزار می‌شود. 

شالچی افزود: در مجموع، حدود ۲۰۰ مقاله و چکیده به زبان‌های فارسی، عربی و انگلیسی از کشورهای ایران، عراق، لبنان، سوریه و ترکیه به دبیرخانه این همایش رسید و حدود ۶۰ مقاله پس از داوری، پذیرفته شد که مقالات برتر در چهار میزگرد تخصصی به‌صورت سخنرانی، ارائه و چکیده مقالات به‌صورت کتاب منتشر خواهد شد.

دبیر همایش علمی بین‌المللی اربعین ابراز امیدواری کرد برگزاری این همایش‌های علمی به تولید ادبیات در زمینه راهپیمایی فراملی اربعین و گسترش ارتباطات میان فرهنگی و روابط میان ملت‌‎ها منجر شود و زمینه را برای پژوهش‌های بیشتر اندیشمندان و دانشگاهیان در داخل و خارج کشور فراهم کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =