«مبارز» از نام جامعه روحانیت حذف نشده است

تهران- ایرناپلاس- سخنگوی جامعه روحانیت مبارز ضمن تکذیب خبر تغییر نام این تشکل، می‌گوید اخبار منتشرشده درباره حذف «مبارز» از نام جامعه روحانیت مبارز، بی‌پایه و اساس‌اند.

به‌تازگی شایعاتی مبنی بر تغییر نام «جامعه روحانیت مبارز تهران» به «جامعه روحانیت» منتشر شده است. غلامرضا مصباحی مقدم، سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در این باره به ایرناپلاس می‌­گوید: این خبر صحت ندارد و کذب است.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز همچنین اضافه می‌­کند که این اخبار، بی‌پایه و اساس‌اند. واژه «تهران» در سال۸۶ حذف و «کشور» جایگزین آن شده است.

بر اساس اخبار منتشرشده درباره تغییر نام جامعه روحانیت مبارز، پیشنهاد این تغییر نام از سوی مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی بوده و تابلوی سردر ساختمان این تشکل نیز تغییر کرده است.

سه سال قبل، مرحوم جعفر شجونی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز به تابناک گفته بود: یک تصمیمی که دبیرکل فقید جامعه روحانیت مبارز بر آن تأکید می کرد این بود که لفظ  مبارز از عنوان جامعه روحانیت مبارز حذف شود. دلیل این امر، این بود که اکنون دوران مبارزهای که روحانیت مبارز با رژیم ستم شاهی داشت گذشته و الان در مسیر خدمت و خدمت رسانی هستیم؛ لذا تصمیم بر این بود که عنوان  جامعه روحانیت  به تنهایی بماند. ضمن اینکه اگر عضو جدیدی هم به این تشکل اضافه بشود، قطعا جزو مبارزان نخواهد بود. 

در روزهای اخیر، جامعه روحانیت مبارز به دلیل دعوت از  علی‌اکبر ناطق‌نوری پس از ۱۰سال و حضور او در جلسه این تشکل، خبرساز شده است.

در دوره محمود احمدی‌نژاد چهره‌هایی چون ناطق‌نوری، هاشمی رفسنجانی و حسن روحانی در جلسات این تشکل شرکت نکردند و به نظر می‌رسد عدم حضور این چهره‌ها، به تأثیرگذاری جامعه روحانیت مبارز آسیبهایی ‌زد. همچنین رحلت آیت‌الله مهدوی کنی که سالها دبیرکل این تشکل بود، برای جامعه روحانیت سخت بود.

جامعه روحانیت مبارز در سال ۱۳۵۶ از سوی چهره‌هایی همچون سید محمد بهشتی، مرتضی مطهری، محمدجواد باهنر، محمدرضا مهدوی کنی، مهدی کروبی، محمد مفتح، ناطق نوری و ... تأسیس شد و در آستانه انتخابات مجلس سوم، شماری از اعضای آن در قالب مجمع روحانیون مبارز انشعاب کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha