اگر شهید مطهری تیتر امروز کیهان را می‌دید، چه می‌گفت؟

تهران- ایرناپلاس- حجت‌الاسلام والمسلمین هادی سروش در واکنش به تیتر و عکس یک امروز روزنامه کیهان، نوشت: یاد آن روزی که ایدئولوژیست نظام، شهید مطهری بود بخیر!

با وجود آن که روز گذشته آیت‌الله سید احمد خاتمی، امام جمعه تهران گروه‌های مختلف را از دوقطبی‌سازی در آستانه انتخابات پرهیز داد، امروز روزنامه کیهان، عکس یک خود را به مقایسه میان حضور زنان در ورزشگاه با حضور زنان در راهپیمایی اربعین حسینی با عنوان «قربانیان آزادی»، «راهیان آزادگی» اختصاص داد.

در واکنش به این تیتر و عکس، حجت‌الاسلام والمسلمین هادی سروش، استاد حوزه علمیه قم، در یادداشتی اینستاگرامی در صفحه شخصی خود، با انتشار این عکس نوشت: این تصویری است که در صفحه اول یک روزنامه مهم «خودی»، چاپ شده و به شدت و وسعت در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است. به باور من؛ این مسئله کوچکی نیست. باید ریشه آن را در «ایدئولوژی‌سازی» جدید برای نظام دید و در اینجاست که نمی‌شود منکر تأثیر آن «پدر معنوی پایدارچی‌ها» و شاگردانِ سخنورش بود.

وی ادامه داد: یاد آن روزی که ایدئولوژیست نظام، شهید مطهری بود بخیر! همان استاد مطهری که در تعبیر رهبری نظام؛ «آثارش مبنای فکری این جمهوری کنونی و این انقلاب است». اگر آیت‌الله مطهری امروز  می‌بود و این تصویر را می‌دید که چگونه دنیای جوانان را ، در مقابل «دین» معرفی می‌کنند، چه می‌گفت؟

این پژوهشگر دینی در پایان با استناد به آثار شهید مطهری آورده است: جالب است، او اتفاقا از مشابه این نفرت‌پراکنی‌ها نسبت به دین باخبر بود و گفتنی‌ها را گفته. اجازه دهید نمونه از آن ده‌ها گفتنی‌های آن عزیز بزرگوار را برای‌تان نقل کنم.

استاد مطهری: «اگر میل‌ها و رغبت‌های طبیعی و فطری که در روح بشر است، به طرز نامطلوبی تفسیر شود موجب تخدیر و بی‌حس کردن و سرمنشأ همه نوع بدبختی و بیچارگی‌های فردی و اجتماعی خواهد شد. دین چهارتا مسئله عبادی و اخلاقی نیست دین همه شئون حیاتی انسان است.» سلام خدا بر روح بلندش ...

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =