۳۰ مهر ۱۳۹۸،‏ ۹:۵۷
کد خبرنگار: 3020
کد خبر: 83526033
۲ نفر
رژه کالدرون روی مخ هوادار!

تهران- ایرناپلاس- هفته هفتم لیگ برتر برای سرخ‌های پایتخت به پایان رسید و یک اتفاق در این هفت هفته لیگ برتر و دو مرحله جام حذفی برای این تیم مشترک بود و آن هم عدم توانایی دو مهاجم ثابت این تیم در گلزنی است.

علی علیپور در اکثر بازی‌های پرسپولیس در این فصل به‌عنوان بازیکن ثابت در زمین  حضور داشته و براندائو که خیلی دیر به جمع سرخ‌ها اضافه شد و اردو و بسیاری از تمرینات پیش از شروع فصل را از دست داده بود، دو مهاجمی هستند که طی چند هفته گذشته به نفرات اصلی کالدرون در خط حمله پرسپولیس تبدیل شده‌اند و هنوز هیچ‌کدام موفق به گلزنی برای تیمشان نشده‌اند.

البته بهترین گلزن سرخ‌ها، طی دو، سه فصل گذشته پا را از این هم فراتر گذاشته و یک پنالتی را هم هدر داده تا حسابی هواداران تیم را از خودش ناامید کند. او که در فصل نقل و انتقالات تابستانی با چند پیشنهاد خوب اروپایی مواجه شده بود، با مخالفت ایرج عرب در پرسپولیس ماندنی شد تا حالا از سوی هواداران تیفوسی تیمش به این متهم شود که شماره ۷۰ تیمشان انگیزه لازم را برای همراهی سرخ‌ها ندارد.

اما موضوع براندائو پیش هواداران پرسپولیس چیز دیگری است و فضای مجازی بعد از پیروزی شاگردان کالدرون مقابل پیکان پر بود از انتقادات ریز و درشت کانال‌های هواداری و گروه‌های پرسپولیسی از شماره ۷ تیم محبوبشان! 

براندائو که با کنار گذاشتن سروش رفیعی توسط کالدرون به جمع پرسپولیسی‌ها پیوست، پا را از این هم فراتر گذاشت و همان شماره‌ای را بر تن کرد که هافبک موردعلاقه هواداران پرسپولیس از تن درآورده بود و آن روز که هواداران سرخ همچنان در جو شعار معروف «هرچه برانکو بگوید» بودند با این تصمیم کالدرون مخالفت نکردند و همه چیز را به تصمیمات کالدرون واگذار کردند، اما ظاهراً صبر آنها در آستانه تمام شدن است و این می‌تواند زنگ خطری باشد برای مرد آرژانتینی پرسپولیس.

هواداران پرسپولیس معتقدند که این براندائو اصلاً فوتبالیست نیست، چراکه نه‌تنها گل زدن بلد نیست، بلکه در ایجاد موقعیت برای زوج خود در خط حمله هم ناموفق بوده و از این بدتر که حتی یک استوپ ساده هم نمی‌تواند بکند و این زمانی روی مخ هواداران سرخ می‌رود که می‌بینند سرمربی تیمشان با وجود اینکه متوجه این موضوع شده، اما باز هم او را به‌طور ثابت به میدان می‌فرستد تا شاید دری به تخته بخورد و او هم تبدیل به یک گلزن شود.

علی علیپور ذاتاً یک مهاجم تمام کننده است و باید توسط زوج خود در خط حمله و هافبک‌های تیمش تغذیه شود و در این صورت ثابت کرده که می‌تواند هر دروازه‌ای را باز کند، اما او هیچ‌وقت نتوانسته نقش «فردین» را بازی کند و با از خود گذشتگی همبازیانش را در موقعیت گل قرار دهد.  بنابر این او زوجی می‌خواهد که بتواند برایش فضاسازی کند و ایجاد موقعیت کند و این خصوصیات در بازی براندائو دیده نمی‌شود.

شاید براندائو هم خصوصیاتی شبیه به علیپور داشته باشد (البته تأکید می‌کنیم که شاید) و این زوج بدترین انتخاب از سوی کالدرون به شمار می‌رود. بد نیست یادآوری کنیم که هر بار براندائو در بازی‌های دوستانه موفق به گلزنی شده زوج او در خط حمله شخص غیر از علیپور بوده و بد نیست کالدرون در بازی‌های آینده یک نفر از بین این دو مهاجم را نیمکت‌نشین کند و از نفراتی مثل امیری، روستایی،عبدی و ... برای زوج مهاجم اولش استفاده کند.

آرش محمدی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =