۹ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۸
کد خبرنگار: 1893
کد خبر: 83537005
۲ نفر

برچسب‌ها

سوگ رجل سیاسی ایران به روایت همسایه

تهران- ایرناپلاس- تسلیت رحلت بانوی فرهیخته، خانم اعظم طالقانی را به چه کسی باید گفت؟

نادر نوروزشاد، از همسایگان خانم اعظم طالقانی، نکاتی را درباره او نگاشته است:

بی شک او یکی از برجسته‌ترین رجال سیاسی انقلاب اسلامی ایران بود که غربتش او را از یاد موافق و مخالف دور نمی‌ساخت.
اخلاق و منش او را در همسایگی تجربه کرده بودیم و جز خیر و خوبی و تحمل و مدارا و اصولمندی و اخلاق و تلاش و صبر چیزی از او ندیدیم.

خانم طالقانی با آن که از مشکلات متعدد جسمی و بیماری خود و فرزندش در رنج بود، اما چهره گشاده و رضایتمندش برای ما همسایگان روحیه‌بخش و الهام آفرین بود.

از یاد نمی‌بریم شبی از شب‌های ماه مبارک رمضان را که در دورهمی مجتمع مسکونی‌مان، سخن از انتقادهایی به اوضاع کشور شد و او که خود آسیب دیده و رنج چشیده بود، چگونه جوانمردانه و صادقانه، به دفاع از دستاورد خون شهدا پرداخت و صبوری خود بر رنج‌ها و بی‌وفایی‌ها را شاهدی بر ضرورت پاسداری از انقلاب اسلامی دانست. 

او حتی در ناتوانی جسمی خود، فعالیتهای اجتماعی و خیریه و فرهنگی را رها نمی‌ساخت و وجودش گرمابخش همه اطرافیان بود.

از روزی که خبر ناگوار بیماری‌اش در بین همسایگان پیچید، کابوس فقدانش همه‌مان را آزار می‌داد. برایش دعا و ختم قرآن گرفتیم تا شاید باز هم بماند و... نماند. 

براستی که این دنیا برای او تنگ بود. 

اکنون، نمی‌دانیم تسلیت خود را به خانواده محترم طالقانی، یا به یاران و همسنگران او، یا به جمعیت‌ها و گروه‌هایی که از نور وجود او بهره می‌بردند، یا به خودمان ، ....به چه افرادی خطاب کنیم؟

گرچه عبور از این دنیای فانی، سرنوشت محتوم همه ماست و دیریازود همه ما همین مسیر را طی خواهیم کرد ولی فقدان او خلائی محسوس و بزرگ برای جامعه امروز ما و بلکه تاریخ پرافتخار کشور ما بود. 

روحش شاد، آرام و با شهدای بزرگ اسلام محشور و قرین باد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =