پرونده محمد مساعد، در دادسرای جرایم اینترنتی بررسی می‌شود

تهران- ایرناپلاس- دبیر انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران گفت: به ما گفته‌اند آقای مساعد به زندان اوین منتقل شده‌اند و به لحاظ قضایی نیز، پرونده ایشان در دادسرای جرایم اینترنتی بررسی خواهد شد.

شهریار شمس مستوفی، دبیر انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران درباره بازداشت محمد مساعد، روزنامه‌نگار به ایرناپلاس گفت: براساس پیگیری‌هایی که ما تا کنون انجام داده‌ایم، مشخص شده است که پرونده آقای مساعد به دادسرای فرهنگ و رسانه نرفته و در دادسرای جرایم اینترنتی بررسی خواهد شد.

شمس مستوفی همچنین ادامه داد: پدر آقای مساعد به تهران تشریف آورده‌اند و ما با همکاری ایشان در تلاش هستیم که به جزئیات پرونده‌شان دست پیدا کنیم. همچنین به ما گفته‌اند که ایشان به زندان اوین منتقل شده‌اند و به لحاظ قضایی نیز، در دادسرای جرائم اینترنتی است.

دبیر انجمن صنفی روزنامه نگاران تهران در پاسخ به این پرسش که انجمن صنفی درباره بازداشت وی چه اقدامی کرده است، توضیح داد: ما در آخرین جلسه هیأت مدیره این موضوع را بررسی کردیم و خبر آن را نیز در کانال گذاشتیم؛ خواسته مشخص ما این است که مورد اتهامی ایشان معین شود. بالاخره ایشان روزنامه‌نگار است و ما تا به الان تلاش کرده‌ایم که در موارد این چنینی، به جای صدور بیانیه پیگیری و حمایت کنیم.

او همچنین اضافه می کند که انجمن صنفی در موعد بازداشت مرضیه امیری دیگر روزنامه نگار بازداشتی نیز به همین شکل پیگیری کرد.

شمس گفت که تا جایی که اطلاع دارد، گروه‌های مطبوعاتی پیگیر ماجرای بازداشت مساعد هستند و از پیگیری سایر گروه های سیاسی از جمله نمایندگان مجلس اطلاعی ندارد.

محمد مساعد، روزنامه‌نگار اقتصادی که سابقه کار در روزنامه‌های همشهری و شرق را در کارنامه خود دارد، در روزهای شروع اعتراضات به افزایش قیمت بنزین بازداشت شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =