احزاب سیاسی چه کمک‌هایی به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان کردند؟

تهران- ایرناپلاس- نمایندگان دو حزب مؤتلفه اسلامی و اتحاد ملت ایران درباره کمک‌رسانی این احزاب، به سیل‌زدگان و توجه به بحران‌های اجتماعی توضیح می‌دهند.

بیش از ۱۰ روز است که استان سیستان و بلوچستان با بحران سیل درگیر است. مواد غذایی، وسایل گرمایشی و بهداشتی و اسکان از جمله مسائلی است که سیل‌زدگان با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند. حال، باید دید که احزاب حاضر در کشور، تا چه میزان کمک به مردم در چنین شرایط بحرانی را وظیفه خود می‌دانند؟ آیا در این بحران‌ها نیز کنار مردم بوده‌ و خواهند بود یا تنها در برهه‌هایی همچون انتخابات به سراغشان می‌روند؟

مؤتلفه: ساخت واحدهای مسکونی در کرمانشاه

حزب مؤتلفه اسلامی از جمله احزاب قدیمی است که اعضای آن با اهالی بازار هم روابط نسبتاً نزدیکی دارند. حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی این حزب درباره کمک حزب مؤتلفه به مردم سیستان و بلوچستان، به ایرناپلاس توضیح می‌دهد: حزب مؤتلفه هم در سیستان و بلوچستان مشغول کمک‌رسانی است و هم اعضای شورای مرکزی حزب در تهران، کمک‌هایی را جمع‌آوری و ارسال کرده‌اند. در زلزله کرمانشاه نیز حزب مؤتلفه به‌صورت مفصل توانست تعدادی خانه بسازد و کمک‌هایی را از بازار تهران، جمع‌آوری کرده و به آنجا ببرد.

میثم زرندی، مسئول روابط عمومی این حزب در همین باره به ایرناپلاس می‌گوید: ما در حد خودمان و از طریق دفاتر استانی حزب در سیستان و بلوچستان کمک‌هایی را انجام دادیم، اما الان نمی‌توانیم اعلام کنیم که چقدر هزینه و جمع‌آوری شده‌، زیرا این موارد در حال تکمیل است.

او همچنین توضیح می‌دهد که این اقلام و کمک‌های نقدی از طرف اعضای حزب بوده که به دفتر استانی سیستان و بلوچستان ارسال شده و آنها مراحل کمک‌رسانی را انجام داده‌اند.

روابط عمومی حزب مؤتلفه در ادامه بیان می‌کند: ما دفاتر و شعباتی در استان‌ها و شهرستان‌ها داریم، از مرکز به آنها ابلاغ می‌شود و آنها این مسائل را پیگیری می‌کنند. در سیل سال گذشته و زلزله کرمانشاه نیز حزب مؤتلفه کمک‌های ویژه‌ای انجام داد و از طریق رایزنی با اصناف توانست واحدهایی مسکونی در بعضی روستاها، برای زلزله‌زدگان تأمین کند.

اتحاد ملت: تلاش می‌کنیم به نیازهای مردم توجه کنیم

رضا باوفا، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران و نماینده این حزب در سیستان و بلوچستان در مورد سیل است. باوفا درباره کمک‌های این حزب به سیل‌زدگان می‌گوید: ما در حزب اتحاد ملت، صرفاً نگاه سیاسی و انتخاباتی نداریم، بلکه در تلاشیم به نیازهای مردم و مسائل اجتماعی هم خصوصاً در زمان بحران مثل سیل و زلزله، توجه کنیم.

این عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در ادامه تصریح می‌کند: اکنون نیز با توجه به سیلی که در جنوب استان سیستان و بلوچستان به‌وجود آمده، حزب اتحاد ملت کمیته‌ای ویژه کمک‌رسانی تشکیل داد و چند وظیفه را در چند مرحله اجرا کرد. مرحله اول این کمک‌رسانی، رصد شرایط و اطلاع‌رسانی آن به مردم و مسئولان است تا ابعاد ماجرا ‌شفاف‌تر شود. مرحله دوم، شناسایی نیازهای اولیه مردم منطقه بوده و همچنین این حزب تلاش کرده تا از طریق اطلاع‌رسانی به مسئولان مرتبط و اعضای حزب، کمک‌هایی را جمع‌آوری کند و در مرحله سوم این کمیته در حال آمادگی است تا در مرحله بازسازی هم کنار مردم باشد.

باوفا ضمن تأکید بر اینکه حزب اتحاد در تلاش است تا در بحران‌ها و مسائل اجتماعی کنار مردم باشد، اضافه می‌کند: در بحران‌های طبیعی گذشته همچون سیل و زلزله کرمانشاه نیز حزب اتحاد، کمک‌رسانی کرده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =